Zakończenie gimnazjum z przytupem

zobacz więcej (13)

W ramach projektu edukacyjnego w gimnazjum młodzież z Gminnego Zespołu Szkół wystawiła „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Nie skończyło się li tylko na zaliczeniu. Już odbyły się dwa spektakle. Trzeci – dla szerszej publiczności w najbliższy poniedziałek.

Zaczęło się od wakacyjnej lektury poleconej przez nauczyciela. Moralność pani Dulskiej okazała się na tyle interesująca, że stała się punktem wyjścia do pracy nad spektaklem, które prowadzone od września ubiegłego roku zaowocowały premierą w miniony czwartek. 13 czerwca dla Magdy Wolskiej i Natalii Celej – autorek projektu – okazał się szczęśliwy. Wraz z koleżankami i kolegami, których zaangażowały do pomocy, zagrały w auli Gminnego Zespołu Szkół dwa spektakle. Kolejny – dla mieszkańców Kazimierza – zaplanowany jest na poniedziałek 17 czerwca na godzinę 19:00, także w GZS.

Obsada:
Aniela Dulska – Magda Wolska
Felicjan Dulski – Jakub Kalinowski
Zbyszko – Franciszek Niezgoda
Mela – Marcelina Wolska,
Hesia – Weronika Siedlecka
Tadrachowa – Natalia Pyra
Lokatorska –Paulina Górecka
Juliasiewiczowa – Julia Stefanek
Hanka Natalia Celej
Dziennikarka – Julia Wasiłek

- Dzieci mogły się pokazać od zupełnie innej strony, pozwoliły się poznać na nowo. Magda Wolska w roli Anieli Dulskiej jest fenomenalna – mówi Edyta Podrażka – polonistka, pod kierunkiem której powstał projekt. – To sytuacja bardzo pożądana przez każdego nauczyciela: pracować ze zdolną, pomysłową młodzieżą, która wykazuje inicjatywę.

Kończy się era gimnazjum, nie będzie więcej takich projektów, które aktywizowały nie tylko uczniów, ale – jak się okazuje – całą społeczność szkolną.

- Etap obowiązkowych projektów się kończy – mówi Edyta Podrażka. – Na szczęście są dzieci, które chcą pracować w czasie zajęć dodatkowych. Prowadzimy z koleżanka wiolą Markowską kółko teatralne. W październiku wystawiać będziemy w szkole „Balladynę”.

Spektakl „Moralność pani Dulskiej”
poniedziałek 17 czerwca godz. 19:00
Gminny Zespół Szkół – aula
Wstęp wolny

 

Fot. Gminny Zespół Szkół

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę