Oczyszczalnia zmodernizowana

Oczyszczalnia ścieków w Kazimierzu Dolnym została zmodernizowana. Obiekt w chwili obecnej przygotowywany jest do odbioru.

Zakończyły się rozpoczęte w roku ubiegłym prace nad modernizacją oczyszczalni ścieków położonej w Bochotnicy, w gminie Kazimierz Dolny. W 2012 r. uznano, że kazimierską oczyszczalnię należy zmodernizować, zarówno, jeżeli chodzi o dostosowanie jej do obowiązujących przepisów prawnych, jak i do obecnych potrzeb miasta i gminy. Modernizacja miała polegać na zwiększeniu przepustowości oczyszczalni przy zastosowaniu nowych technologii.

- Została poprawiona część mechaniczna oczyszczalni związana z oczyszczaniem wstępnym ścieków, powstał też zbiornik uśredniająco – buforowy związany z retencją ścieków będących w dopływie technologicznym – mówi Beata Gałek z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. - W tej części mechanicznej jest jeszcze tzw. sitopiaskownik, czyli zintegrowane urządzenie do separacji części stałych ścieków i tłuszczu.

Kiedy zakończy się odbiór inwestycji, gmina wystąpi do nadzoru budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu.


Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków kosztowała 3.800.000.00 zł, z czego 74 % kosztów to środki zewnętrzne.

 

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę