Pokaż język!

Skomentuj (1)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie „Pokaż język!” ogłoszonym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Zadaniem konkursowym jest realizacja krótkiego filmu prezentującego lokalną odmianę polszczyzny czy tradycyjne rzemiosła. Jest okazja, by udokumentować w ten sposób dziedzictwo naszego regionu.

W ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa ogłoszono konkurs pod tytułem "Pokaż język!". Do tej inicjatywy włączyło się również Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierz Dolnym, zapraszając tym samym dzieci i młodzież do tworzenia krótkich filmów fabularnych lub dokumentalnych.

Przedmiotem konkursu jest właśnie film prezentujący lokalną odmianę polszczyzny, tradycyjne rzemiosła, sztukę czy też charakterystyczne zwyczaje. Inaczej mówiąc: wszystko to, co wchodzi w skład niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

O czym należy wiedzieć, zgłaszając swoją pracę do konkursu?

- Do tworzenia filmów zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat – czytamy na stronie internetowej organizatora. – Uczestnicy mogą dobierać się w maksymalnie 6-osobowe ekipy filmowe, a długość filmu nie może przekraczać 5 minut. Dodatkowo jedna ekipa filmowa może przesłać jeden film fabularny lub też dokumentalny.

Jak czytamy dalej na stronie organizatorów konkursu, nie ma wymogu reprezentowania jednej klasy czy szkoły. Tak więc uczestnicy mogą się dobierać dowolnie w zespoły w ramach danej grupy wiekowej:
I. od 7 do 12 roku życia  
II. od 7 do 19 roku życia.

- Ekipa filmowa musi posiadać także pełnoletniego opiekuna, czyli na przykład rodzica czy nauczyciela – czytamy w regulaminie. – Co ważne, to opiekun ponosi pełną odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo, życie i zdrowie członków ekipy w czasie działań podejmowanych w związku z konkursem.

W konkursie przewidziano nagrody.

- Najlepsze prace nagrodzimy kamerami cyfrowymi oraz wydawnictwami związanymi z tematyką zabytków – piszą organizatorzy.

Bez wątpienia więc warto wziąć udział w tym konkursie. Gotowy film należy umieścić w serwisie youtube.com, a do organizatorów przesłać do końca 2012 r. link oraz płytę DVD z nagraniem. Wyniki poznamy w lutym 2013 roku.

W przypadku pytań związanych z konkursem można kontaktować się z Adamem Lisieckim (konkurs@nid.pl), tel. 22 826 02 39 wew. 134.
Organizatorzy konkursu: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany nad Grodarza
    Piękna inicjatywa. Języku Polski, kocham Cię Wybacz błędy, ale one świadczą o Twoim bogactwie.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę