Piranie na otwarcie Dwóch Brzegów

Już 27 lipca rozpoczynamy 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na otwarcie pokaz specjalny włoskiego filmu nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie autorstwa Claudio Giovannesi: „Piranie”. Reżyser będzie gościem Gali Otwarcia Dwóch Brzegów.

Film powstał w oparciu o książkę „Chłopcy z Paranzy” Roberto Saviano (autora słynnej „Gomorry”), dziennikarza i pisarza, który w swoich powieściach zajmuje się przede wszystkim organizacjami przestępczymi południa Włoch. „Piranie” to znakomicie zrealizowany portret grupy nastolatków z przedmieść Neapolu, których  marzeniem jest podbić świat, czyli wejść w szeregi kamory, bo to daje siłę i władzę.

Wydarzeniem wieczoru otwarcia będzie również pokaz filmu „Synonimy” reżysera i scenarzysty Nadava Lapida, zdobywcy Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale. „Synonimy” to historia młodego Izraelczyka,  który ucieka do Paryża, by zapomnieć o swoim rodzinnym kraju. Nadav Lapid wykorzystuje w swoich filmach własne doświadczenia i obserwacje związane z procesem asymilacji obcokrajowców we Francji, co sprawia, że „Synonimy” to obraz prawdziwy, zaskakujący i zabawny zarazem.

Weekend 27 i 28 lipca otwierający Dwa Brzegi to także szansa, by zobaczyć polską premierę znakomitego filmu dokumentalnego, zrealizowanego przez Rona Howarda „Pavarotti” i, bynajmniej, nie jest to film jedynie dla miłośników opery. To historia artysty, który swoją pasją muzyczną zaraził miliony ludzi na całym świecie, stając się w pewnym momencie gwiazdą większą niż giganci rocka. Ron Howard dotarł do nieznanych materiałów archiwalnych pokazujących tego niezwykłego człowieka w chwilach radości i smutku, triumfu i załamania, oficjalnie i intymnie. „Pavarotti” otworzy uwielbiany przez naszą publiczność cykl „Muzyka moja miłość”.


Zapraszamy!
Grażyna Torbicka
Dyrektor Artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi


13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2019 r. Zachęcamy do zapisów do naszego newslettera oraz obserwowania profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

 

Źródło: DwaBrzegi.pl

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę