Pierwszy dzwonek w nowej szkole

Skomentuj (31)

zobacz więcej (6)

Uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym znów znaleźli się pod jednym dachem. Powstała bowiem, długo oczekiwana szkoła kontenerowa, w której bez problemu zmieści się cała kazimierska młodzież. Pierwsze zajęcia lekcyjne za nami.

W poniedziałkowy poranek, punktualnie o godzinie 8.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek. Nie było żadnych uroczystości, występów, ważnych gości. Odbył się jedynie krótki apel, a zaraz po nim pierwsze zajęcia lekcyjne. Większe uroczystości zaplanowane są na 1 czerwca.

 

- Szkoła funkcjonuje bez zarzutu, lekcje odbywają się według planu, a co najważniejsze, wszystkie dzieci się mieszczą – mówi Jerzy Arbuz, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. – By uniknąć systemu dwuzmianowego i wszyscy uczniowie mogli rozpoczynać zajęcia rano, połączyliśmy klasy gimnazjalne. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie to wyglądało po wakacjach, jednak pewne jest to, że gimnazjaliści zajęcia lekcyjne będą zaczynali od 8.00. Może wydarzyć się tak, że uczniowie podstawówki będą przychodzić nieco później, jednak maksymalnie kończyliby lekcje o 16.00.

 

W chwili obecnej jednak, zarówno uczniowie jak i rodzice czy pracownicy szkoły są nastawieni bardzo pozytywnie do nowej sytuacji.

 

- Obiekt jest nowy, czysty, przestronny – mówi jeden z rodziców przyprowadzających dzieci do szkoły. – Jednak najważniejsze jest to, że zajęcia lekcyjne rozpoczynają się rano, nie po południu.

 

Dotychczas uczniowie Gminnego Zespołu Szkół na zajęcia lekcyjne uczęszczali w trzy miejsca - na kazimierską plebanię, do Szkoły Podstawowej w Dąbrówce oraz do Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. Teraz wszyscy zmieszczą się w jednym obiekcie – szkole kontenerowej. Będzie tak aż do momentu wybudowania nowego budynku Gminnego Zespołu Szkół, czyli planowo do września 2014 roku.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (31)

 • ola
  W naszej gminie za zaniedbania dostaje się nagrody, za pomoc kopniaka a uczciwi i pracowici są niemile widziani.Państwo na stołkach przyjdzie i na was czas.
 • kama
  potrafimy tylko marudzić . ale fakt nowy dyrek by się przydał.....
 • mama
  A ja uparcie pytam - czemu nikt nie poniósł konsekwencji za wydarzenie sprzed roku? Przecież tam byłaby masakra!!!!
 • ..........bez komentarza
  ja juz nie wypowiadam sie na to co sie stało
  ciekawe czy i gdzie wybuduja normalna szkołe
 • paulina
  HI HI BRAWO ZYZIU. ZAPEWNE KAŻDY KTO TAK MOCNO EMOCJONUJE SIĘ POSTAMI - W TYM RÓWNIEŻ JA MUSI MIEĆ JAKIEŚ KUKU NA MÓNIU
 • Zyzio
  Pozdrawiam wszystkich spoglądających na swój czubek nosa - nie ma to jak czubki :)
 • paulina
  Karolino niestety jesteś w błędzie, ponieważ doskonale wiem czym była nauka w takich godzinach, dlatego też moje dziecko zmieniło szkołę w trakcie roku, mimo, że próbowaliśmy zostać. Fakt, który przytaczasz z mojego posta, jest tylko jednym z wielu aspektów na jakie chciałam zwrócić naszemu forumowiczowi uwagę, i nie martw się o mój czubek nosa, bo mimo, że go sama osobiście spoglądając w jego stronę widzę, to widzę również inne czubki-nosowe. Pozdrawiam i nie denerwuj się:)
 • paulina
  Karolino niestety jesteś w błędzie, ponieważ doskonale wiem czym była nauka w takich godzinach, dlatego też moje dziecko zmieniło szkołę w trakcie roku, mimo, że próbowaliśmy zostać. Fakt, który przytaczasz z mojego posta, jest tylko jednym z wielu aspektów na jakie chciałam zwrócić naszemu forumowiczowi uwagę, i nie martw się o mój czubek nosa, bo mimo, że go sama osobiście spoglądając w jego stronę widzę, to widzę również inne czubki-nosowe. Pozdrawiam i nie denerwuj się:)
 • mama
  Do Karoliny. To, że wybuchła szkoła, to efekt wieloletnich zaniedbań rządzących naszą gminą. Nie ma winnych wybuchu szkoły - to skandal!!! Gdyby zginęło nasze dziecko, a tak być mogło, inaczej byś mówiła. To cud, że nic się nie stało. Ale taka własnie jest Polska....
 • pijany znad Grodarza
  Ach. Ciężkie czasy to były . Ci po 1945, mieli o wiele ........ . / proszę sobie dopisać/
 • karolina
  Paulinko! To straszne, że musiałaś 4 razy w roku pójść na wywiadówkę w dziwnych godzinach! A co mają powiedzieć dzieci i nauczyciele, którzy w dziwnych godzinach pracowali przez tyle miesięcy?! Zanim zaczniesz uczyć kogoś dobrego wychowania, naucz się ludzkiej wyrozumiałości, bo widzisz tylko czubek własnego nosa.
 • Ewelina
  czy burmistrz umie mówić "dziękuję"? Na ile go znam, to wiem, że nie umie i nie wymagajcie od psa, żeby nagle zaczął miauczeć.
 • Paulina
  Pijany znad Grodarza-mój ulubieńcu forumowy-dziękowanie to obowiązek każdego dobrze wychowanego człowieka:)zwłaszcza gdy jest za co. A wierz mi, że jest ot choćby za gościnę, która naruszyła pracę szkoły w Dąbrówce. Ograniczone zajęcia pozalekcyjne-konieczność zwolnienia sal,konieczność kończenia i opuszczania szkoły w niebagatelnym pośpiechu-w związku z konfliktem na linii uczniowie Kazimierz - uczniowie z Dąbrówki, wyzywanie uczniów z Dąbrówki przez Kazimierzaków, wywiadówki np. w weekend lub dziwnych godzinach i wiele wiele innych drobiazgów, których nie będę wymieniać. Tak więc może i szkoła była zobligowana do przyjęcia uczniów z Kazimierza z urzędu, niemniej jednak należy podziękować, bo uczniowie oraz nauczyciele ponieśli wiele niedogodności w związku z tym faktem i tego wymaga kultura osobista:) Nie wspomnę już o plebanii....ona chyba nie była do tego zmuszone.tj.księża. Pozdrawiam
 • malkontent
  Ludzie fascynujemy się nowa szkołą kontenerową (czytaj Lidl,bądź Biedronka)10 klas i wszytko cacy,to po kiego grzyba budować tak wielki gmach.
 • budowlaniec
  @laluś,a chociaż psią budę w swoim życiu wybudowałeś ?
 • zozol
  pijany... nie wszystkie wymienione szkolne placówki są finansowane przez Urząd, a podziękować to chyba kultura wymaga.
 • loluś
  pijany :P
  Każdy wię że konsekwencje powinny być wyciągnięte z wybuch gazu bo nie było w kuchni czujników :P
  i bez takich mi tu że jest zachwycona . zachwycona jest bo ma prace.ale kontenery nie oszukujmy się taką szkołe to by gmina wybudowała za połowę kosztów z kontenerów.
 • pijany znad Grodarza
  rozmawiałem z pracownicą szkoły./nie jest nauczycielka/. Jest ZACHWYCONA.
  Wojtek. Domaga się PODZIĘKOWAŃ. Dziekować można i nalezy, ale w tym wypadku nie jest to żadnym obowiazkiem. Wymienione szkolne placowki sa rownież finansowane przez Urząd, a więc - jaka chwala?. Była to Ich powinność i to nie tylko URZEDOWA. Czyzby zapomniano o "kaganku" oświaty?. Przypominam film " Awans" krecony w Mięćmierzu.
 • xyz
  Fachowcy od wszystkiego - nienawiść odbiera Wam zdrowy rozsądek .
 • KAYA
  To nie sprawa dyrektora tylko odgórnie narzuconych przepisów.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę