Pieniądze dla Koszczyca

Powiat puławski uchwalił właśnie budżet na rok przyszły. Zabezpieczono w nim m.in. środki na poprawę infrastruktury drogowej na terenie Zespołu Szkół im Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.
Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ma ponad sto lat. I wymaga remontu. W uchwalonym właśnie budżecie zabezpieczono na ten cel ponad 561 tys. zł.
- Udało się zabezpieczyć tę sumę na remonty, na rewitalizację, na poprawę infrastruktury drogowej na terenie Zespołu Szkół w Kazimierzu i w najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę – mówi radny Rady Powiatu Mariusz Wicik. – Dla mnie osobiście to wielki sukces, bo to jest pierwszy etap do potężnej zmiany oświatowej w Kazimierzu Dolnym. FZabezpieczenie tych środków w budżecie na rok 2021 to pewnego rodzaju gwarancja rozwoju tej szkoły. I to ma być nadrzędny cel.
Z wyniku obrad na sesji budżetowej powiatu zadowolony jest także dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.
- Bardzo się cieszę, że Zarząd Powiatu Puławskiego pod przewodnictwem Pani Starosty Danuty Smagi zabezpieczył  środki na remont elewacji budynków szkolnych oraz naprawę ciągów komunikacyjnych - dojścia do szkoły, stołówki i internatu. Poprawi to nie tylko bezpieczeństwo uczniów, pracowników i osób korzystających z terenu posesji, podniesie również estetykę szkoły, która stoi przy niedawno odnowionej ulicy Nadwiślańskiej – mówi Teodor Józefacki dyrektor Zespołu Szkół. – Pragnę również podziękować radnemu Panu Mariuszowi Wicikowi za zaangażowanie w sprawy szkoły i pomoc w realizacji przedsięwzięć na jej rzecz.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę