Pieniądze dla Koszczyca

Powiat puławski uchwalił właśnie budżet na rok przyszły. Zabezpieczono w nim m.in. środki na poprawę infrastruktury drogowej na terenie Zespołu Szkół im Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.
Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ma ponad sto lat. I wymaga remontu. W uchwalonym właśnie budżecie zabezpieczono na ten cel ponad 561 tys. zł.
- Udało się zabezpieczyć tę sumę na remonty, na rewitalizację, na poprawę infrastruktury drogowej na terenie Zespołu Szkół w Kazimierzu i w najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę – mówi radny Rady Powiatu Mariusz Wicik. – Dla mnie osobiście to wielki sukces, bo to jest pierwszy etap do potężnej zmiany oświatowej w Kazimierzu Dolnym. FZabezpieczenie tych środków w budżecie na rok 2021 to pewnego rodzaju gwarancja rozwoju tej szkoły. I to ma być nadrzędny cel.
Z wyniku obrad na sesji budżetowej powiatu zadowolony jest także dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.
- Bardzo się cieszę, że Zarząd Powiatu Puławskiego pod przewodnictwem Pani Starosty Danuty Smagi zabezpieczył  środki na remont elewacji budynków szkolnych oraz naprawę ciągów komunikacyjnych - dojścia do szkoły, stołówki i internatu. Poprawi to nie tylko bezpieczeństwo uczniów, pracowników i osób korzystających z terenu posesji, podniesie również estetykę szkoły, która stoi przy niedawno odnowionej ulicy Nadwiślańskiej – mówi Teodor Józefacki dyrektor Zespołu Szkół. – Pragnę również podziękować radnemu Panu Mariuszowi Wicikowi za zaangażowanie w sprawy szkoły i pomoc w realizacji przedsięwzięć na jej rzecz.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę