Pamiętali o powstaniu

Skomentuj (1)

zobacz więcej (12)

Już po raz piąty w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego spod świątyni Sybilli w Puławach wyruszył Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Puławy - Kazimierz Dolny.

Spod Świątyni Sybilli w puławskim parku 152 lata temu w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 wymaszerowali do Kazimierza, by przyłączyć się do powstania prawie wszyscy studenci Instytutu Politechnicznego i Rolniczo-Leśnego.  Dla uczczenia tamtych wydarzeń co roku Nadwiślański Legion Strzelecki organizuje Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Puławy - Kazimierz Dolny.

W tym roku młodzi strzelcy wyruszyli do Kazimierza rankiem 24 stycznia. Ich droga prowadziła wałem wiślanym do Miasteczka, gdzie na terenie dawnego cmentarza parafialnego między Farą a Zamkiem przed płytą upamiętniającą kazimierskich powstańców styczniowych młodzież zapaliła znicze a najmłodsi – Orlęta – złożyli uroczystą przysięgę. O wydarzeniach sprzed 152 lat na Kazimierskiej Ziemi opowiedział zebranym przewodnik turystyczny Tomasz Nadolski.

 

Fot. Jarosław Kopciński

Fot. Krzysztof Wawer

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Patiota
    Chłopaki! Chwała Wam! Takie inicjatywy powinno się nagłaśniać! To jest patriotyzm - Wy i kilka osób w około. Wielki szacunek.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę