Pamiętali o powstaniu

Skomentuj (1)

zobacz więcej (12)

Już po raz piąty w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego spod świątyni Sybilli w Puławach wyruszył Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Puławy - Kazimierz Dolny.

Spod Świątyni Sybilli w puławskim parku 152 lata temu w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 wymaszerowali do Kazimierza, by przyłączyć się do powstania prawie wszyscy studenci Instytutu Politechnicznego i Rolniczo-Leśnego.  Dla uczczenia tamtych wydarzeń co roku Nadwiślański Legion Strzelecki organizuje Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Puławy - Kazimierz Dolny.

W tym roku młodzi strzelcy wyruszyli do Kazimierza rankiem 24 stycznia. Ich droga prowadziła wałem wiślanym do Miasteczka, gdzie na terenie dawnego cmentarza parafialnego między Farą a Zamkiem przed płytą upamiętniającą kazimierskich powstańców styczniowych młodzież zapaliła znicze a najmłodsi – Orlęta – złożyli uroczystą przysięgę. O wydarzeniach sprzed 152 lat na Kazimierskiej Ziemi opowiedział zebranym przewodnik turystyczny Tomasz Nadolski.

 

Fot. Jarosław Kopciński

Fot. Krzysztof Wawer

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Patiota
    Chłopaki! Chwała Wam! Takie inicjatywy powinno się nagłaśniać! To jest patriotyzm - Wy i kilka osób w około. Wielki szacunek.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę