Nowy sezon na Klepisku

Skomentuj (3)

Wkrótce rozpocznie się sezon na Klepisku.  Co zobaczymy w tym roku w teatralnej stodole na Skowieszynku?

Teatr na Klepisku na Skowieszynku wchodzi w drugi rok swojej działalności. Jeszcze niedawno w tym miejscu była tylko… stodoła.

- Jakiś czas temu dostałem do mojej dyspozycji pustą stodołę – opowiada Jan Tuźnik, pomysłodawca i dyrektor Teatru na Klepisku, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku – kierunku aktorskiego, współpracujący dziś z Czytelnią Dramatu oraz Pracownią Sztuczka w Centrum Kultury w Lublinie. – Taki "prezent" przyszedł od strony moich kochanych rodziców. Mój Tata powiedział: "Jak chcesz coś robić, to stodoła stoi pusta...". Pomyślałem, że założę w niej… teatr.

I teatr powstał. Ze stopniowaną widownią. Na dobry początek wystawiono w nim autorską „Stypę” – osadzony w miejscowych realiach spektakl o nieubłagalnym upływie czasu, którego nie da się zawrócić. Były też koncerty i wystawy. Co nas czeka w tym sezonie?

W tym roku sezon na Klepisku rozpocznie się dużo wcześniej – już 1 maja. Zainicjuje go wspomniana „Stypa” i koncert gdyńskiej grupy Desire Duo.

Duo - to fuzja dźwięków wiolonczeli i gitary. Na koncert na Klepisku złożą się autorskie kompozycje oraz instrumentalne wersje znanych przebojów. Na wiolonczeli zagra Paula Wiśniewska – wiolonczelistka o słuchu absolutnym, a także konsultant muzyczny oraz muzyk sesyjny współpracujący ze studiami dźwiękowymi w całej Polsce. W jej rękach – jak czytamy na oficjalnej stronie zespołu – wiolonczela przybiera przeróżne kolory – od tych romantycznych i przestrzennych po te z prawdziwym, rockowym pazurem. W tym duecie usłyszymy również Adama Betlejewskiego - gitarzystę rockowego zespołu 3FM, który występował z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak m.in. Glenn Meyer (Blenders), Adam Tkaczyk (Kombi) czy Wojtek Horny (ONA).

3 maja Klepisko gościć będzie Teatr Improwizacyjny Innymi Słowy. Spektakl, jaki powstanie wtedy na Klepisku, będzie zatem wielką niewiadomą tak długo, dopóki publiczność nie zasiądzie na widowni na poduchach i nie wyrazi swoich życzeń.

- Nasze występy polegają na krótkich scenkach, czyli tzw. short forms - kilkuminutowych fabułach tworzonych ad hoc na scenie – mówią o sobie Innymi Słowy. – Naszą inspiracją były scenki popularne w mediach: najpierw w radiu, potem telewizji (na przykład: “Whose Line Is It Anyway?”, “Saturday Night Live”).

Tak przedstawia się pierwszy długi weekend majowy na Klepisku. Sezon w tym roku ma trwać do końca sierpnia. Planowana jest także kolejna premiera.

- Owszem, planujemy premierę nowego spektaklu – mówi enigmatycznie Jan Tuźnik. – Jesteśmy teraz na wstępnym etapie produkcji. Nowy spektakl będzie kooperacją dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą grup teatralnych. Premiera odbędzie się na przełomie sierpnia i września tego roku. Zobaczymy na scenie też nowych aktorów. Więcej szczegółów na razie nie zdradzimy.

Program Teatru na Klepisku w sezonie 2016

1 maja „Stypa” i koncert Desire Duo

2 maja „Stypa”

3 maja Innymi Słowy – improwizowany teatr

27 maja „Stypa” 

28 maja „Stypa”  i wernisaż Michała Mroczki

29 maja Innymi słowy- improwizowany teatr

1 czerwca gościnny spektakl Teatru Latarnia „Prosta historia” – dla dzieci

17 czerwca Innymi Słowy – improwizowany teatr

18 czerwca Dawid Kędzierski Denver – wernisaż

24 czerwca „Stypa” 

25 czerwca Innymi Słowy – improwizowany teatr

26 czerwca „Stypa” 

5 sierpnia „Stypa” 

6 sierpnia „Stypa”

Godziny spektakli teatralnych oraz ceny biletów opublikujemy niebawem na profilu facebookowym Klepiska. Rezerwacja będzie odbywać się drogą mailową za pomocą adresu naklepisku@gmail.com

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę