Nowy sezon na Klepisku

Skomentuj (3)

Wkrótce rozpocznie się sezon na Klepisku.  Co zobaczymy w tym roku w teatralnej stodole na Skowieszynku?

Teatr na Klepisku na Skowieszynku wchodzi w drugi rok swojej działalności. Jeszcze niedawno w tym miejscu była tylko… stodoła.

- Jakiś czas temu dostałem do mojej dyspozycji pustą stodołę – opowiada Jan Tuźnik, pomysłodawca i dyrektor Teatru na Klepisku, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku – kierunku aktorskiego, współpracujący dziś z Czytelnią Dramatu oraz Pracownią Sztuczka w Centrum Kultury w Lublinie. – Taki "prezent" przyszedł od strony moich kochanych rodziców. Mój Tata powiedział: "Jak chcesz coś robić, to stodoła stoi pusta...". Pomyślałem, że założę w niej… teatr.

I teatr powstał. Ze stopniowaną widownią. Na dobry początek wystawiono w nim autorską „Stypę” – osadzony w miejscowych realiach spektakl o nieubłagalnym upływie czasu, którego nie da się zawrócić. Były też koncerty i wystawy. Co nas czeka w tym sezonie?

W tym roku sezon na Klepisku rozpocznie się dużo wcześniej – już 1 maja. Zainicjuje go wspomniana „Stypa” i koncert gdyńskiej grupy Desire Duo.

Duo - to fuzja dźwięków wiolonczeli i gitary. Na koncert na Klepisku złożą się autorskie kompozycje oraz instrumentalne wersje znanych przebojów. Na wiolonczeli zagra Paula Wiśniewska – wiolonczelistka o słuchu absolutnym, a także konsultant muzyczny oraz muzyk sesyjny współpracujący ze studiami dźwiękowymi w całej Polsce. W jej rękach – jak czytamy na oficjalnej stronie zespołu – wiolonczela przybiera przeróżne kolory – od tych romantycznych i przestrzennych po te z prawdziwym, rockowym pazurem. W tym duecie usłyszymy również Adama Betlejewskiego - gitarzystę rockowego zespołu 3FM, który występował z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak m.in. Glenn Meyer (Blenders), Adam Tkaczyk (Kombi) czy Wojtek Horny (ONA).

3 maja Klepisko gościć będzie Teatr Improwizacyjny Innymi Słowy. Spektakl, jaki powstanie wtedy na Klepisku, będzie zatem wielką niewiadomą tak długo, dopóki publiczność nie zasiądzie na widowni na poduchach i nie wyrazi swoich życzeń.

- Nasze występy polegają na krótkich scenkach, czyli tzw. short forms - kilkuminutowych fabułach tworzonych ad hoc na scenie – mówią o sobie Innymi Słowy. – Naszą inspiracją były scenki popularne w mediach: najpierw w radiu, potem telewizji (na przykład: “Whose Line Is It Anyway?”, “Saturday Night Live”).

Tak przedstawia się pierwszy długi weekend majowy na Klepisku. Sezon w tym roku ma trwać do końca sierpnia. Planowana jest także kolejna premiera.

- Owszem, planujemy premierę nowego spektaklu – mówi enigmatycznie Jan Tuźnik. – Jesteśmy teraz na wstępnym etapie produkcji. Nowy spektakl będzie kooperacją dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą grup teatralnych. Premiera odbędzie się na przełomie sierpnia i września tego roku. Zobaczymy na scenie też nowych aktorów. Więcej szczegółów na razie nie zdradzimy.

Program Teatru na Klepisku w sezonie 2016

1 maja „Stypa” i koncert Desire Duo

2 maja „Stypa”

3 maja Innymi Słowy – improwizowany teatr

27 maja „Stypa” 

28 maja „Stypa”  i wernisaż Michała Mroczki

29 maja Innymi słowy- improwizowany teatr

1 czerwca gościnny spektakl Teatru Latarnia „Prosta historia” – dla dzieci

17 czerwca Innymi Słowy – improwizowany teatr

18 czerwca Dawid Kędzierski Denver – wernisaż

24 czerwca „Stypa” 

25 czerwca Innymi Słowy – improwizowany teatr

26 czerwca „Stypa” 

5 sierpnia „Stypa” 

6 sierpnia „Stypa”

Godziny spektakli teatralnych oraz ceny biletów opublikujemy niebawem na profilu facebookowym Klepiska. Rezerwacja będzie odbywać się drogą mailową za pomocą adresu naklepisku@gmail.com

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę