Osobowość Roku 2019 z Kazimierza?

Trwa głosowanie w prowadzonym przez Kurier Lubelski konkursie Osobowość Roku 2019. Wśród nominowanych są osoby związane z Kazimierzem Dolnym. Czy zwyciężą? Głosujmy!
Do 11 lutego trwa głosowanie w pierwszym etapie konkursu prowadzonego przez Kurier Lubelski Osobowość Roku 2019. Tytuły przyznane zostaną głosami mieszkańców województwa lubelskiego w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Osoby związane z Kazimierzem wytypowano w dwóch z nich: w kategorii Kultura i  Działalność społeczna i charytatywna.

Kandydaci do tytułu Osobowość Roku w kategorii Kultura 
Dorota Seweryn Puchalska
– kierownik oddziału Kamienica Celejowska w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
Nominacja za: organizowanie popularnych wystaw, promowanie Kazimierza Dolnego, bycie specjalistką wybitnej klasy od kolonii artystycznych.
Mariusz Płoszaj-Mazurek – Kazimierska Konfraternia Sztuki, Kazimierz Dolny
Nominacja za: prezesurę Kazimierskiej Konfraterni Sztuki - stowarzyszenia malarzy i artystów powstałego w 2000 roku. Odpowiedzialny za rozwój stowarzyszenia, organizacje wielu wystaw i duży wpływ na życie kulturalne Kazimierza Dolnego.
Włodzimierz Dembowski – wokalista zespołu Łąki Łan i Dziady Kazimierskie
Nominacja za: promowanie Kazimierza Dolnego, organizacja festiwalu Kazimiernikejszyn.
Marek Andała – Kazimierska Konfraternia Sztuki, Kazimierz Dolny
Nominacja za: współzałożenie Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W tym roku został wyróżniony podczas 14. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. Jego obraz Wyjście zyskał uznanie wśród 154 zakwalifikowanych do konkursu prac.
Kandydaci do tytułu Osobowość Roku w kategorii działalność społeczna i charytatywna
Aleksander Adamski
– działacz społeczny
Nominacja za: działania na rzecz ochrony przyrody w Kazimierzu Dolnym w tym obrony wąwozów. Współorganizator ogólnopolskiej akcji i petycji przeciwko utwardzaniu wąwozu Czarnego.
Głosowanie będzie trwać od wtorku, 7 stycznia do wtorku, 11 lutego do godz. 21:30.
- Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii – czytamy na łamach Kuriera Lubelskiego. – Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do wtorku, 11 lutego 2020 r. do godz. 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę