Kto otrzyma tytuł Osobowość Roku'19?

Jeszcze przez tydzień można oddawać głosy w pierwszym etapie konkursu Osobowość Roku 2019 prowadzonego przez Kurier Lubelski. Wśród nominowanych są osoby związane z Kazimierzem Dolnym. Głosujmy!
Tytuł Osobowość Roku 2019 zostanie przyznany głosami mieszkańców województwa lubelskiego w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Osoby związane z Kazimierzem wytypowano w dwóch z nich: w kategorii Kultura i  Działalność społeczna i charytatywna.

Najwięcej głosów ma na swoim koncie startujący z Lublina w kategorii Kultura Attila Adam Honti były wikariusz parafii kazimierskiej, obecnie dyrektor II Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego, ksiądz archidiecezji lubelskiej, dyrektor i dyrygent chóru chłopięcego - męskiego Pueri Cantores Lublinenses archidiecezji lubelskiej. Do tego tytułu wytypowany został za rozwój kultury i promocję województwa lubelskiego na międzynarodowych występach chóru. Dotychczas zagłosowało na niego 694 osoby, co plasuje ks. Hontiego na I miejscu w Lublinie.
Pozostałe osoby związane z Kazimierzem startują z powiatu puławskiego.
W kategorii Kultura najwięcej osób zagłosowało na Dorotę Seweryn - Puchalską – kierownik oddziału Kamienica Celejowska w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym – 161 osób. I to ona zajmuje obecnie w tej kategorii w powiecie puławskim. Tuż za nią uplasował się z 160 głosami Włodzimierz Dembowski wokalista zespołu Dziady Kazimierskie. Na miejscu IV jest prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki Mariusz Płoszaj-Mazurek, a na V – artysta malarz Marek Andała. 
Wytypowany w kategorii Działalność społeczna i charytatywna działacz społeczny z Kazimierza Aleksander Adamski zajmuje obecnie miejsce IV.

Kto ostatecznie zdobędzie tytuł Osobowość Roku 2019 zależy od Państwa głosów. Głosowanie trwa do wtorku, 11 lutego 2020 r. do godz. 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.
Kandydaci do tytułu Osobowość Roku w kategorii Kultura

Marek Andała – Kazimierska Konfraternia Sztuki, Kazimierz Dolny
Nominacja za: współzałożenie Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W tym roku został wyróżniony podczas 14. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. Jego obraz Wyjście zyskał uznanie wśród 154 zakwalifikowanych do konkursu prac.
Włodzimierz Dembowski – wokalista zespołu Łąki Łan i Dziady Kazimierskie
Nominacja za: promowanie Kazimierza Dolnego, organizacja festiwalu Kazimiernikejszyn.
Attila Adam Honti – były wikariusz parafii kazimierskiej, obecnie dyrektor II Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego, ksiądz archidiecezji lubelskiej, dyrektor i dyrygent chóru chłopięcego - męskiego Pueri Cantores Lublinenses archidiecezji lubelskiej. Nominacja za: rozwój kultury i promocję województwa lubelskiego na międzynarodowych występach chóru.
Mariusz Płoszaj-Mazurek – Kazimierska Konfraternia Sztuki, Kazimierz Dolny
Nominacja za: prezesurę Kazimierskiej Konfraterni Sztuki - stowarzyszenia malarzy i artystów powstałego w 2000 roku. Odpowiedzialny za rozwój stowarzyszenia, organizacje wielu wystaw i duży wpływ na życie kulturalne Kazimierza Dolnego.
Dorota Seweryn-Puchalska – kierownik oddziału Kamienica Celejowska w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
Nominacja za: organizowanie popularnych wystaw, promowanie Kazimierza Dolnego, bycie specjalistką wybitnej klasy od kolonii artystycznych.
Kandydaci do tytułu Osobowość Roku w kategorii Działalność społeczna i charytatywna
Aleksander Adamski
– działacz społeczny
Nominacja za: działania na rzecz ochrony przyrody w Kazimierzu Dolnym w tym obrony wąwozów. Współorganizator ogólnopolskiej akcji i petycji przeciwko utwardzaniu wąwozu Czarnego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę