Ósma wigilia miejska

zobacz więcej (9)

Uroczystą wigilią miejską zakończył się 13. Kazimierski Jarmark Świąteczny w Kazimierzu. To była niewątpliwie szczęśliwa trzynastka!

Przy ogromnej połyskującej od świateł choince stół nakryty białym obrusem i zastawiony mnóstwem tradycyjnych wigilijnych potraw – dar wystawców 13. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. 8 wigilia miejska była jak zwykle okazją do złożenia świątecznych życzeń nad białym okruchem opłatka tym, z którymi nie spotykamy się zwykle przy świątecznych stołach, choć znamy się dobrze albo przynajmniej z widzenia. W świetle księżyca i gwiazdy betlejemskiej jarzącej się z Góry Trzech Krzyży kazimierzacy dzielili się opłatkiem z sąsiadami, ale także z przedstawicielami władz samorządowych, którzy mogli wysłuchać ich życzeń i uwag na temat prowadzonej polityki.

Czego życzą samorządowcy mieszkańcom?

- Wszystkim mieszkańcom chciałbym życzyć przede wszystkim spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia spędzanych w gronie najbliższych osób w miłości, radości, w gorącej atmosferze, a także sukcesów zawodowych i wytrwałości w realizacji założonych planów – mówił burmistrz Artur Pomianowski.

- Życzę przede wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze – mówił jeden z inicjatorów wigilii miejskiej Piotr Guz zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej. – Życzę dobrej współpracy. Żebyśmy zakopali topory wojenne i działali na rzecz tego Miasteczka i tej gminy, żebyśmy podejmowali mądre decyzje służące rozwojowi Kazimierza.

Wigilia była symbolicznym zamknięciem Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Jego trzynasta edycja była wyjątkowa. Zaprezentowało się na nim około 50 wystawców, głównie z regionu i okolicy, w tym wszystkie gminne szkoły,  stowarzyszenia, koła gospodyń i po raz pierwszy strażacy z kazimierskiej OSP. Ich stoisko zachwyciło jury oryginalnością na tyle, że zasłużyło na główną nagrodę. II miejsce w konkursie na najpiękniejsze stoisko zajął Gminny Zespół Szkół, a trzecie ex aequo: Stowarzyszenie Sympatycy Rzeczycy i Koło Gospodyń Wiejskich w Skowieszynku. 13 edycja jarmarku to także rekordowa ilość artystów i gości.

Do zobaczenia za rok!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę