Odyseja Dziadowska 2016

Dziady Kazimierskie nagrały swoją czwartą płytę. Jej premiera odbędzie się 10 grudnia podczas 10. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego w Kazimierzu Dolnym.

W tym roku Dziady Kazimierskie świętują swoje piąte urodziny. Specjalny jubileuszowy koncert odbył się 22 października w warszawskim klubie „Hydrozagadka”. To on stał się bazą do przygotowania nowej, koncertowej płyty zespołu „Odyseja Dziadowska 2016”.

- W programie albumu będzie można usłyszeć kompilacje największych przebojów zespołu – mówi Zofia Gawryś menager Dziadów Kazimierskich. – Muzykom towarzyszyli na scenie też goście: Staszek Leszczyński – skrzypce, Jarek Jóźwik – piano, Daniel Grzeszykowski – sax, Maurycy Idzikowski – trąbka, Tomasz Dworakowski – puzon, Damian Szymczak – klarnet.

Na okładce płyty grafika Piotra Tutka Fąfrowicza, który jest ilustratorem wszystkich płyt zespołu. Wewnątrz - urodzinowy plakat ze zdjęciami autorstwa Sylwestra Doraczyńskiego.

„Odyseja Dziadowska 2016” będzie do nabycia w trakcie Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego na stoiskach "Śniadanie z Królem" oraz "Knajpa Artystyczna i Art Loch", a także w Kawiarni Rynkowa.

Czy piosenki w podobnym duchu jak na płycie zabrzmią podczas dziadowsko – świątecznego koncertu Dziadów Kazimierskich w niedzielę 11 grudnia o godzinie 16.45 na Rynku, przekonamy się już wkrótce. Ważne, że i Kazimierz znalazł się także na trasie koncertowej zespołu.

Po koncercie zespół zaprasza do Rynkowej na wspólne premierowe przesłuchanie „Odysei Dziadowskiej 2016”.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę