Odkomarzamy!

Skomentuj (23)

Urząd Miasta informuje, że w dniach 24-26 czerwca w godzinach od 18.00 do 8.00 rano zostanie przeprowadzona akcja odkomarzania terenów zielonych Kazimierza Dolnego.

Urząd Miasta zaplanował na najbliższy czas odkomarzanie terenów zielonych na terenie miasta. Ponadto zastosowane zostaną metody biologiczne do zwalczania larw w zbiornikach wodnych.

Używane w trakcie odkomarzania metodą naziemną preparaty są nieszkodliwe dla ludzi, posiadają aktualne atesty i karty charakterystyki (atest i karta charakterystyki dostępna jest w siedzibie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym).

Zaleca się, aby w trakcie prowadzenia oprysku unikać przebywania na terenach opryskiwanych.

Jeżeli warunki pogodowe nie pozwolą (opady deszczu, silny wiatr) termin odkomarzania zostanie przesunięty na inny termin.

Źródło: Urząd Miasta Kazimierz Dolny

Skomentuj


Dodane komentarze (23)

 • pijany znad Grodarza
  Mowia, że gryzą Tych co mają dobrą krew. Mnie tam nie gryzą.
 • lola
  różne śmeksy na skórę i do kontaktów ,bez tego nie da się...każde ugryzienie dla mnie to koszmar,w Rzeszowie mniej tego draństwa ,terenów podgórskich nie lubią,to ci dobrze pisać.
 • lola
  Grzegorzu-dlaczego robimy sobie krzywdę?w wielu miejscach pryskają np.na zachodzie Polski to norma i dobrze a my tu mamy zdrowiej niby?trujemy się na codzień jedzeniem ,lekami,różne wyziewy i opary nie szkodliwe?Ja czuję ,że stres w związku z ugryzieniami i próby uniknięcia ich są dla mnie bardziej szkodliwe
 • lola
  a komary jak gryzły tak gryzą,jakieś takie bardziej nawet...
 • szok
  jak życ ?jak żyć ? Pijany popryskali trzeba to teraz zjeść ,razem z truskawkami ,poziomkami, jagodami,szczypiorkiem , sałatą ,koperkiem porzeczkami etc
 • pijany znad Grodarza
  I , jak tu żyć ?. SZLAK mnie trafi, jak nic.
 • ASTAMTYK
  jadę do was zobaczymy czy mnie po tym oprysku szlak nie trafi

  STAMATYK
 • Grzegorz RZ
  Ale wy ludzie robicie sobie krzywdę.
  Sami się opryskajcie a potem nakarmcie tym swoje dzieci. To że trutka jest sprawdzona przebadana itp. to miki. w porównaniu z trym co potem trafi wraz z wodą pitna do waszych organizmów. ale co tam to dopiero za kilka lat. a najważniejsze jest tu i teraz.
  Pozdrawiam.
  sympatyk tego cudownego miejsca jakim jest Kazimierz.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy trzymać się tematu dyskusji związanej z artykułem.
 • Miś z Okienka
  Jak czytam o ręcznym pryskaniu, to przypomina mi się "maść na szczury" :)
 • Olo
  Obserwator pisz prawdę bo Dunia pryskał ręcznie a ostatnie opryski bylły z sśmigłowcem. Myślę zżera to pracownicy w Urzędzie zapomnieli jak się pracuje i nie podoba im się to że niektórzy muszą wziąć się do roboty, przecież skoro jak piszesz nie widzą możliwości współpracy to Wąwolnica na nich czeka, Pan i władca otwiera ramiona.
 • lelum polelum
  Proponuję aby pan Pisula zagrał na listku to na pewno odstraszy komary.
 • ekolog
  Nad moim domem latał nietoperz i odkomarzał.
  Nie wiem tylko, czy go nie popryskali biedaczka.
 • XXX
  Wczoraj około godz. 22.00 latał śmigłowiec i odkomarzał. Zrobił dwie rundki nad moim domem, więc nie tylko pryskani ręczne jest praktykowane w tym roku .
 • obserwator
  @Ewa właśnie.Jestem tego zdania ci ty.Pan burmistrz Pisula jest dobrym człowiekiem ale to nie wystarczy aby być dobrym burmistrzem.Nie radzi sobie na Urzędzie.Pracownicy nie widza możliwości współpracy z nie kompetentnym szefem.A odkomarzanie to kompromitacja.Pan burmistrz Dunia robił odkomarzanie ze śmigłowców.A pan Piula ręcznie. Wstyd mi.
 • Ewa
  Właśnie otworzyliśmy oczy i co?i NIC się nie dzieje.
 • komarek
  "Zaleca się, aby w trakcie prowadzenia oprysku unikać przebywania na terenach opryskiwanych."

  Czyli GDZIE?.
  Jak poznać, czy pół godziny wcześniej ktoś nie pryskał.
  Dokąd wybrać się na spacer czy wycieczkę rowerem i nie nawdychać świństwa.
  W ubiegłym roku przynajmniej wiadomo było którego dnia które ulice, teraz zagadka.
  Nawet nie wiem czy już zaczęli.
  Może w poniedziałek się okaże, że znowu nie wolno wchodzić na "tereny opryskiwane"
 • inny mieszkaniec
  @mieszkaniec batorego nie musi chodzić do urzędu.To burmistrz obiecywał być bliżej ludzi.Niech zacznie wreszcie być!
  Na wale ciemno. na ulicach ciemno.Czy tu trzeba milionów złotych, żeby przywrócić zasilanie?
 • Olo
  Mieszkanie Batorego takie sprawy zgłasza się w urzędzie a nie na portalu , bo skąd wiesz czy burmistrz czyta wpisu. Pójdż lub zadzwoń i wtedy zobaczysz odzew.
 • mieszkanie Batorego
  Panie burmistrzu! od wczoraj 23-06-15 do dzisiaj na ul,Nadwiślańskiej BRAK PĄDU-ciemno,że można w gębę dostać i człowiek nie będzie wiedział od kogo.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę