Aktualności dla "odkomarzanie w Kazimierzu"

Gdy opadła wysoka woda w Wiśle, w Miasteczku pojawiły się… komary. Jak zwykle, gdy jest wilgotno i ciepło. W związku tym miasto przeprowadzi akcję odkomarzania.

Urząd Miasta informuje, że drugi etap odkomarzania zostanie przeprowadzony we wtorek  23 lipca po godzinie 20.00, o ile utrzyma się bezwietrzna i bez opadów. Odkomarzanie zostanie przeprowadzone podobnie jak etap pierwszy także metodą naziemną.

Kazimierz - położony nad Wisłą wśród lasów i wąwozów przeżywa plagę prawdziwą: komary nie dają tu żyć. Małym pocieszeniem jest, że gdzie indziej jest podobnie – bo komary wcale nie mniejsze. Pewnym rozwiązaniem problemu może być odkomarzanie, które przeprowadzono w poniedziałek 17 czerwca. „Pewnym” – bo nie wolnym od wątpliwości.

Koniec ery komarów!

Gryzą, kąsają, kłują i żrą! Komary dają się we znaki w tym roku szczególnie. W związku z tym miasto planuje akcję odkomarzania.

Będzie odkomarzanie!

Władze samorządowe Kazimierza podjęły decyzję o przeprowadzeniu odkomarzania. Akcję zaplanowano na następny tydzień.

Komarom na pohybel

Mimo, że rok wydaje się suchy, w Kazimierzu i okolicach komary dają się nieźle we znaki. Skutecznie utrudniają życie nie tylko miejscowym, ale i turystom. Zaczerwienione swędzące ślady są wątpliwą pamiątką z Miasteczka. Na szczęście niedługo to się zmieni.

Odkomarzamy!

Urząd Miasta informuje, że w dniach 24-26 czerwca w godzinach od 18.00 do 8.00 rano zostanie przeprowadzona akcja odkomarzania terenów zielonych Kazimierza Dolnego.

Komary to zbędny dodatek do kazimierskich uroków. Dlatego z ulgą przyjmujemy wiadomość o drugiej turze akcji odkomarzania w Miasteczku.

Bzyczące, kłujące, swędzące, irytujące. Komary. W Kazimierzu jest ich nie tylko pod dostatkiem, ale nawet w nadmiarze, i to ogromnym. Zdążyły się już uprzykrzyć wszystkim. Władze Miasteczka, idąc za przykładem innych miast, przeprowadzą wkrótce odkomarzanie.

Pokaż stopkę