Od patefonu do mp4

Skomentuj (2)

zobacz więcej (17)

Sprzęt radiowo-telewizyjny, który budzi wiele ciepłych wspomnień, obejrzeć możemy na nowej wystawie w kazimierskim Gminnym Zespole Szkół. Wystawa będzie czynna do końca czerwca.

Wystawa dawnego sprzętu RTV „Od patefonu do mp4" została otwarta. Oglądać możemy ją w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym. To właśnie tam zobaczymy kilkadziesiąt sztuk sprzętu radiowo-telewizyjnego, m.in.: patefon, gramofony, radioodbiorniki, magnetofony szpulowe i kasetowe, telewizory, rzutniki i wiele innych urządzeń. Pomysłodawcą i autorem wystawy jest Marcin Pisula – nauczyciel historii w GZS.

 

- Sam pomysł narodził się 10 lat temu, kiedy robiliśmy taką wystawę, choć na dużo mniejszą skalę, w pracowni historycznej, jeszcze w budynku dawnej szkoły – mówi Marcin Pisula. – Przyniosłem kiedyś do szkoły z domu magnetofon szpulowy i okazało się, że nikt nie wie, co to jest. Teraz pewnie niewiele osób wie, co to jest magnetofon kasetowy... To wszystko się bardzo szybko zmienia i dla wielu ludzi, szczególnie tych bardzo młodych, taka wystawa jest swego rodzaju ciekawostką.

 

Z pozyskaniem sprzętów znajdujących się na wystawie nie było problemu. Zdecydowanie trudniejsze okazało się zdobycie urządzeń wciąż działających. Jednak to także się udało.

 

- Jestem zdziwiony i pozytywnie zaskoczony, że aż tak dużo rzeczy udało nam się zebrać w Kazimierzu w ciągu dziesięciu dni – mówi Marcin Pisula. – Troszkę jest tu moich rzeczy, trochę rzeczy, które mieliśmy w szkole i udało się je przechować. Ale głównie rzeczy przynosiły dzieci i osoby zupełnie niezwiązane ze szkołą.

 

Wystawa czynna będzie do końca roku szkolnego. A co potem? W planach jest stworzenie pokoju z lat 70-tych, wystawa zabawek, sprzętu fotograficznego i telefonów a także wystawa czysto historyczna, poświęcona II wojnie światowej.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę