Od patefonu do mp4

Skomentuj (2)

zobacz więcej (17)

Sprzęt radiowo-telewizyjny, który budzi wiele ciepłych wspomnień, obejrzeć możemy na nowej wystawie w kazimierskim Gminnym Zespole Szkół. Wystawa będzie czynna do końca czerwca.

Wystawa dawnego sprzętu RTV „Od patefonu do mp4" została otwarta. Oglądać możemy ją w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym. To właśnie tam zobaczymy kilkadziesiąt sztuk sprzętu radiowo-telewizyjnego, m.in.: patefon, gramofony, radioodbiorniki, magnetofony szpulowe i kasetowe, telewizory, rzutniki i wiele innych urządzeń. Pomysłodawcą i autorem wystawy jest Marcin Pisula – nauczyciel historii w GZS.

 

- Sam pomysł narodził się 10 lat temu, kiedy robiliśmy taką wystawę, choć na dużo mniejszą skalę, w pracowni historycznej, jeszcze w budynku dawnej szkoły – mówi Marcin Pisula. – Przyniosłem kiedyś do szkoły z domu magnetofon szpulowy i okazało się, że nikt nie wie, co to jest. Teraz pewnie niewiele osób wie, co to jest magnetofon kasetowy... To wszystko się bardzo szybko zmienia i dla wielu ludzi, szczególnie tych bardzo młodych, taka wystawa jest swego rodzaju ciekawostką.

 

Z pozyskaniem sprzętów znajdujących się na wystawie nie było problemu. Zdecydowanie trudniejsze okazało się zdobycie urządzeń wciąż działających. Jednak to także się udało.

 

- Jestem zdziwiony i pozytywnie zaskoczony, że aż tak dużo rzeczy udało nam się zebrać w Kazimierzu w ciągu dziesięciu dni – mówi Marcin Pisula. – Troszkę jest tu moich rzeczy, trochę rzeczy, które mieliśmy w szkole i udało się je przechować. Ale głównie rzeczy przynosiły dzieci i osoby zupełnie niezwiązane ze szkołą.

 

Wystawa czynna będzie do końca roku szkolnego. A co potem? W planach jest stworzenie pokoju z lat 70-tych, wystawa zabawek, sprzętu fotograficznego i telefonów a także wystawa czysto historyczna, poświęcona II wojnie światowej.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę