Oczyszczalnia zmodernizowana

Oczyszczalnia ścieków w Kazimierzu Dolnym została zmodernizowana. Obiekt w chwili obecnej przygotowywany jest do odbioru.

Zakończyły się rozpoczęte w roku ubiegłym prace nad modernizacją oczyszczalni ścieków położonej w Bochotnicy, w gminie Kazimierz Dolny. W 2012 r. uznano, że kazimierską oczyszczalnię należy zmodernizować, zarówno, jeżeli chodzi o dostosowanie jej do obowiązujących przepisów prawnych, jak i do obecnych potrzeb miasta i gminy. Modernizacja miała polegać na zwiększeniu przepustowości oczyszczalni przy zastosowaniu nowych technologii.

- Została poprawiona część mechaniczna oczyszczalni związana z oczyszczaniem wstępnym ścieków, powstał też zbiornik uśredniająco – buforowy związany z retencją ścieków będących w dopływie technologicznym – mówi Beata Gałek z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. - W tej części mechanicznej jest jeszcze tzw. sitopiaskownik, czyli zintegrowane urządzenie do separacji części stałych ścieków i tłuszczu.

Kiedy zakończy się odbiór inwestycji, gmina wystąpi do nadzoru budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie obiektu.


Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków kosztowała 3.800.000.00 zł, z czego 74 % kosztów to środki zewnętrzne.

 

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę