O szkole na komisji

Skomentuj (12)

Nowy rok szkolny tuż tuż. Dzieci i młodzież z Kazimierza Dolnego kolejny raz rozpoczną go w szkole kontenerowej. To ma być ostatnie pół roku. W styczniu 2018 otwarta zostanie nowa szkoła. Oby.

Po wakacyjnej przerwie kazimierscy radni powrócili do pracy. Sierpniowe wspólne posiedzenie komisji: budżetu, edukacji i zdrowia za nami. O czym dyskutowano? M.in. o postępie prac przy budowie Gminnego Zespołu Szkół.

- W budynku trwa nanoszenie poprawek i usuwanie usterek – mówi Teresa Pycior. – Dotyczy to głównie malowania a także ślusarki, która wymaga regulacji i wymiany szyb. Pomieszczenia są systematycznie przygotowywane i ustawiane są meble.
Umeblowane są już sale lekcyjne i pomieszczenie biblioteczne. Pozostałe meble, do pomieszczeń administracji i aneksów socjalnych zostały już zamówione.

- Z samego budynku zostało do wykonania jeszcze budowa łącznika i patio – mówi Teresa Pycior. – Trwają również prace przy zabezpieczeniu skarpy. Najbardziej zaawansowane roboty są prowadzone od strony boiska i zbliżają się one ku końcowi. Podobnie sytuacja wygląda od strony wschodniej.

Jak się okazuje, najwolniej prace posuwają się z tyłu budynku. Spowodowane jest to małą ilością miejsca, a przez to brakiem możliwości wjazdu na ten teren jakiegokolwiek sprzętu. Wszystkie roboty trzeba więc wykonywać ręcznie.

Po zakończeniu prac przy skarpie trzeba będzie jeszcze zagospodarować teren wokół, np. stworzyć drogi wewnętrzne.

- Zakładamy, że roboty zakończą się do końca listopada – mówi Teresa Pycior. – Grudzień zaś będzie tym czasem, gdy musimy uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Chcielibyśmy od stycznia wprowadzić dzieci do nowej szkoły.

Radnych interesowała także kwestia funkcjonowania kuchni. Jednak jak się okazuje, w nowej szkole posiłki nie będą przygotowywane. Funkcjonowała tam będzie jedynie podgrzewalnia. Takie są założenia projektowe i nie można tego zmienić do czasu odebrania budynku. Jednak taki stan będzie trwał prawdopodobnie przez pierwsze pół roku.

- Na początku posiłki będą w szkole jedynie podgrzewane – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Dostarczane będą przez firmę cateringową. Z czasem jednak trzeba będzie to pomieszczenie przekształcić na kuchnię.

Zadań do wykonania już nie zostało zbyt wiele. Jednak czasu zbyt dużo także nie ma. Za chwilę skończą się wakacje, a dzieci znów rozpoczną naukę w szkole kontenerowej. Czy to już ostatnie półrocze?

- My ze swojej strony zrobimy wszystko, by było dobrze – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Natomiast jak zachowają się instytucje, które odbierają budynek, to my tego nie wiemy. Bo trudno jest to przewidzieć.

Kazimierscy radni wyrazili chęć obejrzenia szkoły wewnątrz i odbycia spotkania z wykonawcą oraz projektantem. Jak twierdzą, dzięki takiej wycieczce na pewno narodzą się nowe pytania, na które odpowiedzieć mogą jedynie osoby odpowiedzialne za trwające w budynku prace.
Wszystko wyjaśni się wraz z końcem roku. Bo wtedy też planowane jest zakończenie prac i otwarcie nowego budynku Gminnego Zespołu Szkół. Czy tym razem się uda? Miejmy nadzieję, że tak.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Taki z wiochy
  Najważniejsze żeby szkola w Kazimierzu była piękna nie ekonomiczna. A resztę szkół niech sobie rady sama.Bo ta jedynjedyna ma być taka piękna żeby ludziom oczy z orbit powychodziły.
 • rodzic
  Jutro ostatni dzień sierpnia - OTWARCIE PLACU ZABAW!!! Czekamy p. burmistrzu...
 • ŻENADA
  Panie Pisula i Dunia - pudrowane artykuły nie zmienią faktu, że to co wy wyprawiacie w przypadku tej inwestycji to jest po prostu żenada. NIK już wam laurkę wypisał.
 • pijany znad Grodarza
  Wszystkie dzieci sa nasze. Powiedzial to Janusz Korczak
 • Rodzic trójki dzieci
  Piękna nowoczesna szkoła jedyna na woj.lubelskie a może i na inne województwa.Dzięki Panie Grzegorzu za odwagę może się Pan poczuć dumny z tego pomysłu A nasze dzieci będą szczęśliwe ,że mogą uczyć w szkole XXI wieku.
  • pijany znad Grodarza
   Jeden KONIECZNY warunek.
   Niech to bedzie JEDYNA Szkola Podstawowa w gminie Kazimierz, a wszystkie środki , ktore to pochłonełyby szkoly: w Dabrówce, Skowieszynku , .............. , skierować na tą JEDYNĄ. Tu musi być: super kadra nauczycielska, super wyposażenie tematycznych gabinetow, i pozostałe super.
  • ale to już było...
   drogi Panie, decyduj pan w sprawie własnych dzieci...
   a co do szkoły w Skowieszynku, to została ona decyzją rady miejskiej w 2006 roku zlikwidowana :(
  • kazimierzak
   Rodzicu trójki dzieci, nie mury świadczą o szkole, a kadra. Ściany i pseudonowoczesna konstrukcja nie sprawią, że Twoim dzieciom będzie przyjemniej. Szczególnie gdy nie mają normalnej sali gimnastycznej i stołówki. Osoby decydujące o takiej formie szkoły wykazały się brakiem rozsądku i odpowiedzialności za co zapłacą wszyscy mieszkańcy gminy, nawet trójka Twoich dzieci. Jakby komuś przyszło utrzymywać ten moloch kosztem szkół wiejskich, co zresztą już Pisula zamierzał zrobić, byłby to kolejny argument przemawiający za absurdalnością pomysłu budowy tego klocka.
  • Rodzic trójki dzieci
   kazimierzak-moje dzieci cieszą się z nowej pięknej szkoły.Jaka będzie kadra nauczycielska to znak zapytania.A co chodzi o salę gimnastyczna to do nauki w-fu w szkole podstawowej jest okey,hala sportowa jest w Bochotnicy która jest własnością Gminy i zawsze można dojechać,
 • pijany znad Grodarza
  "Na początku posiłki będą w szkole jedynie podgrzewane - mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Dostarczane będą przez firmę cateringową. Z czasem jednak trzeba będzie to pomieszczenie przekształcić na kuchnię."
  Eureka! Czy to mozliwe ?
 • kazimierzak
  - W budynku trwa nanoszenie poprawek i usuwanie usterek przez projektanta - mówi Teresa Pycior. - Dotyczy to głównie malowania a także ślusarki, która wymaga regulacji i wymiany szyb - to projektant maluje i wymienia szyby?
  • ech
   uzyto taniej farby i juz odpada? szyby float myto gazeta i porysowane ? projektant nie zaprojektowal kuchni z niewiedzy? umacnianie skarpy na koncu miast na poczatku budowy? gdzie i kiedy nauki pobieral nadzor inwestycyjny? na te i inne pytania opowie mi wiatr wiejacy prze swiat...

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę