Witaj szkoło!

Skomentuj (21)

zobacz więcej (17)

Rok szkolny 2017/2018 można uznać za rozpoczęty. Pierwszy dzwonek usłyszeli dziś uczniowie wszystkich polskich szkół, którzy uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku. W Kazimierzu także.

W poniedziałek, 4 września uczniowie polskich szkół rozpoczęli nowy rok szkolny. W Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym także zabrzmiał już pierwszy dzwonek, który zwiastuje zakończenie wakacji.

W kazimierskiej szkole będzie to bez wątpienia rok zmian. Po pierwsze pojawił się nowy dyrektor: Janusz Raczkiewicz a wraz z nim nowy zastępca: Anna Wojtanowicz. Po drugie obowiązywać zaczyna nowa reforma edukacji, czyli likwidacja gimnazjów i powrót do szkół podstawowych ośmioklasowych. Po trzecie na uczniów czeka nowy budynek, do którego prawdopodobnie przeniosą się już w styczniu.

- Zaczynamy rok szkolny w tej szkole, może w niezbyt komfortowych warunkach, bo miejsca jest niewiele, ale zakończymy go w nowej szkole, gdzie tego miejsca będzie o wiele, wiele więcej – mówi Janusz Raczkiewicz, dyrektor GZS.

Jerzy Arbuz, który przez ostatnie 10 lat sprawował funkcję dyrektora kazimierskiej szkoły, w nowym roku szkolnym będzie uczył wychowania fizycznego oraz prowadził zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa.

Zmiany nastąpiły także w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza nad Wisłą. W tym roku w technikum – oprócz logistyki i hotelarstwa – pojawiła się nowa specjalność – obsługa ruchu turystycznego. Dodatkowo społeczność uczniowska powiększyła się o uczniów z Ukrainy i Białorusi, którzy będą się tam uczyć razem z polskimi kolegami.

Nie wszyscy mieli okazję powitać nowych kolegów. Uczniowie klas trzecich Technikum Hotelarskiego i Logistycznego już pierwszego września rozpoczęli miesięczne praktyki zawodowe w zakładach pracy. Niektórzy z nich wyjechali na praktyki do Niemiec.

Zmiany, zmiany, zmiany w obu kazimierskich szkołach. Pozostaje mieć nadzieję, że na lepsze.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (21)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Pokaż stopkę