Niełatwo być synem Mistrza...

Skomentuj (2)

zobacz więcej (11)

Teatr Klepisko wystawił kolejną nową sztukę. Tym razem gościnnie w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.

Niełatwo być synem wielkich rodziców. Zwłaszcza synem przysposobionym. Żyć w uwielbieniu dla talentów rodziców, w poczuciu, że jest się kimś ważnym – Spadkobiercą, który jednak nie potrafi sprostać tej roli… Żyć w pragnieniu miłości i przynależności i jednocześnie w strachu przed samotnością i odrzuceniem.

Taki jest bohater sztuki Mai Wolny „Syn Mistrza” inspirowanej historią rodzinną autora „Mistrza i Małgorzaty”.

- To jest bardzo mało znany fakt z biografii pisarza Michaiła Bułhakowa, że usynowił on syna, dziecko swojej trzeciej ukochanej kobiety Heleny Szyłowskiej – pierwowzoru Małgorzaty. I tu się właśnie zaczyna ta sztuka – mówiła na wstępie Maja Wolny, pisarka, która osiadła w Kazimierzu Dolnym.

„Syn Mistrza” został wystawiony przez Teatr Klepisko w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w formie czytania performatywnego – formy pośredniej pomiędzy zwykłym czytaniem, a pełnoprawnym spektaklem.

- Jest to taka próba szybkiego odczytaia emocji – takich najprostszych, ale zarazem najczęściej bardzo trafnych – wyjaśnia Łukasz Gajdzis z teatru Fredry w Gnieźnie na stronie Nasze Miasto. Gniezno.

W kazimierskiej premierze „Syna Mistrza” oprócz emocji udało się oddać także coś, co można określić mianem „rosyjskiej duszy”, co szczególnie widać na przykładzie tytułowego bohatera sztuki (w tej roli Michał Jóźwik) wyreżyserowanej przez Jana Tuźnika dyrektora artystycznego Teatru Klepisko.

 

Spektakl skończył się burzliwymi owacjami licznie zebranej publiczności.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Redakcja
    @Mirabelka, na razie Klepisko przymierza się do zorganizowania czytania performatywnego "Syna Mistrza" Mai Wolny na wiosnę na Klepisku w Skowieszynku. Za wcześnie jednak, by mówić o konkretach.
  • Mirabelka
    Kiedy odbędą się kolejne spektakle?

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2020. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2020 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę