Klepisko otwiera wierzeje

Skomentuj (1)

Teatr Klepisko w stodole na Skowieszynku ponownie otwiera swoje wierzeje. Na początek spektakl „Władcy”, którego premiera odbyła się w poprzednim sezonie. Kto jeszcze tego nie widział, powinien koniecznie zobaczyć.

„Władcy” Magdaleny Wleklik w reżyserii Mateusza Tymury to opowieść złożona z siedmiu części inspirowana prawdziwymi – tragicznymi – wydarzeniami z dziejów Europy i świata. Bohaterem każdej z nich jest inny władca, inny tyran.

- Nie oskarżamy władców - robią to ich ofiary. Pokazujemy, jeśli się tylko da, na czym polega ich ideologia, obłąkanie. Ile w tym jest przypadku? – mówią twórcy spektaklu. – Spektakl “Władcy” jest także odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam oblicze współczesnego terroryzmu. Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa analiza to jedyne, co możemy zrobić, aby ujarzmić strach i pójść dalej. Być może na którejś z wysp zobaczymy również i swoją twarz.

Spektakl realizowany wspólnie z Teatrem Latarnia inspirowany między innymi powieścią Williama Goldinga „Władca much” podczas długiego weekendu majowego będzie można zobaczyć w Teatrze Klepisko dwukrotnie 29 i 30 kwietnia.

Co jeszcze zobaczymy i usłyszymy w Teatrze Klepisko podczas tego sezonu?


Na pewno – koncerty. Pierwszy już 30 kwietnia o godzinie 17.00. – „Cherry cat in Italy”

- Od maja 2014 roku gramy muzykę nieoczywistą, bo takie dźwięki najbardziej pasują do wiśniowego kota – piszą o sobie członkowie zespołu. – Połączenie wokalu, gitary, ukulele, concertiny, cajonu i elektroniki oraz polsko-włoskich temperamentów potrafią przenieść słuchacza w wyjątkowa podróż.

Nie zabraknie też innych zespołów i innych spektakli. Na pewno powtórzony będzie „Syn Mistrza” Mai Wolny. Czy będzie także kolejna premiera? Więcej szczegółów wkrótce.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę