Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień

zobacz więcej (10)

Uliczkami Kazimierza przeszła procesja z palmami.

Tradycyjnym bukietom z suchych traw i kwiatów w Miasteczku od kilku lat towarzyszą wielkie palmowe liście i gałązki oliwne. Polska tradycja ludowa łączy się z tradycją biblijną – tak bowiem witano według ewangelistów wjeżdżającego do Jerozolimy Jezusa. Opis Jego męki był centralnym punktem każdej mszy, także tej po procesji palmowej, w czasie której wierni złożyli uroczyste wyznanie wiary.

Relacja wideo na Facebooku >>>

Niedziela Palmowa otwiera uroczystości Wielkiego Tygodnia.

Porządek Triduum Paschalnego w farze:

Wielki Czwartek

17.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z rytem obmycia nóg, przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza adoracji -ciemnicy; wręczenie dzieciom pierwszokomunijnym modlitewników
21.00 Ciemna Jutrznia.

Wielki Piątek
9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu adoracji - ciemnicy. Jest to dzień postu ścisłego, dzień ciszy, zadumy i modlitwy.
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
16.30 Droga krzyżowa
17.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego w kościele św. Anny i rozpoczęcie adoracji.
24.00 Ciemna Jutrznia, która zakończy nocną adorację przy Grobie Pańskim.

Wielka Sobota
9.00 - 18.00 adoracja przy Grobie Pańskim w kościele św. Anny.
9.00 - 16.00. Poświęcenie pokarmów w kościele farnym co pół godziny.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
22.00 najważniejsza liturgia w roku kościelnym – Liturgia Wigilii Paschalnej (błogosławieństwo ognia i paschału, Orędzie Paschalne, Liturgia Słowa Bożego, odnowienie przyrzeczeń  chrztu świętego, liturgia eucharystyczna, procesja rezurekcyjna. Prośba o przyniesienie świec)

Następne msze sw. o 6.00, 10.30, 12.00, 18.00.

17.00 uroczyste nieszpory kończące Triduum Paschalne

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę