Nieco dalej za zakrętem: Pomorze

zobacz więcej (15)

Zabieramy Państwa do Pomorza. Z wiadomych względów wirtualnie.
Pomorze – z morzem miejscowość nie ma nic wspólnego. Chyba że Chodelka do Wisły, a Wisła do morza prowadzi. A może bardziej wieś powstała po zarazie? Po morze?
Pomorze położone jest tuż przed Opolem Lubelskim, ok. 20 km od Kazimierza Dolnego. Słynęło kiedyś z młyna, mieszkańcy Kazimierza wozili tam kiedyś zboże na przemiał.
Dziś warto odwiedzić to miejsce, aby przyjrzeć się urokliwej ścieżce przyrodniczej "Kleniewo". Ścieżka ma 3 km i znajduje się w kompleksie leśnym na brzegu rzeki Chodelki. Pierwsza część spaceru to naturalny las nad rzeczką, druga pokazuje gospodarkę leśną.
To miejsce, gdzie można i odpocząć, i zachwycić się przyrodą. Doceni je i laik, i profesjonalista.
Dojazd: Pomorze znajduje się o 20 minut podróży autem z Kazimierza na południe w kierunku Opola Lubelskiego (21km). Dojazd do ścieżki Kleniewo ułatwiają znaki drogowe ustawione w miejscowości Kazimierzów (na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2611L z drogą wojewódzką nr 824) oraz w miejscowości Pomorze. Ścieżka o kształcie pętli, zaczyna się obok wiaty turystycznej nad spiętrzeniem rzeki Chodelki. Prowadzi lasem wzdłuż rzeki. Na tablicach edukacyjnych znajdziemy informacje o krzewach, drzewach, mieszkańcach lasu oraz o gospodarce leśnej. W połowie trasy nad rozlewiskiem Chodelki z platformy widokowej możemy podziwiać krajobraz.
Tekst: Danuta Borzecka,
przewodnik turystyczny

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę