Niebezpieczne drogi

Skomentuj (3)

zobacz więcej (6)

Choć na kartach kalendarza mamy już wiosnę, widok za oknem w ogóle tej pory roku nie przypomina. Wręcz przeciwnie. Jest mroźno, śnieżnie i wietrznie. A lokalne drogi fatalne i niestety niebezpieczne.

Miniony weekend miał być pożegnaniem zimy. Bo teraz mamy już przecież wiosnę. Jednak o zmianie pory roku informuje nas jedynie kalendarz czy media, za oknem widzimy prawdziwie zimowy krajobraz. I choć ziemia przysypana śniegiem wygląda zazwyczaj bajecznie, jeśli spojrzymy na nasze lokalne drogi i chodniki, to ta bajka wydaje się bardzo niebezpieczna. 

 

W ciągu kilku ostatnich dni, kiedy nastąpiło załamanie pogody, na terenie gminy Kazimierz Dolny doszło do kilku zdarzeń drogowych, których skutki były różne. Do Komendy Powiatowej Policji w Puławach wpłynęły dwa zgłoszenia: o wypadku oraz kolizji. Jednak nie jest wykluczone, że było ich więcej. 

 

Niebezpieczeństwo na drogach było spore. Silny wiatr powodował zasypywanie dróg, śnieg zamieniał się w błoto, które potem zamarzało. Niewiele trzeba przy takich warunkach, by stracić panowanie nad kierownicą. 

 

I choć od śnieżycy minęło już kilka dni, błoto pośniegowe nadal zalega na ulicach i chodnikach. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że w dzień temperatury są dodatnie i powodują rozpuszczanie się śniegu, zaś nocami ziemia nadal zamarza. Rano drogi są więc w fatalnym stanie. I na nic zdaje się tu tłumaczenie władz, że zarządcą danej drogi jest ktoś inny. Bo nie zmienia to faktu, że o tragedię naprawdę nietrudno. 

 

Drodzy kierowcy, uważajcie na drogach. Najgorsze chyba za nami, ale synoptycy nie zapowiadają póki co większych zmian. W dzień kilka stopni na plusie, ale nocami nadal niewielki mróz. Zatem zanim nasze drogi znów będą suche i bardziej bezpieczne minie jeszcze trochę czasu.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę