Niebezpieczne drogi

Skomentuj (3)

zobacz więcej (6)

Choć na kartach kalendarza mamy już wiosnę, widok za oknem w ogóle tej pory roku nie przypomina. Wręcz przeciwnie. Jest mroźno, śnieżnie i wietrznie. A lokalne drogi fatalne i niestety niebezpieczne.

Miniony weekend miał być pożegnaniem zimy. Bo teraz mamy już przecież wiosnę. Jednak o zmianie pory roku informuje nas jedynie kalendarz czy media, za oknem widzimy prawdziwie zimowy krajobraz. I choć ziemia przysypana śniegiem wygląda zazwyczaj bajecznie, jeśli spojrzymy na nasze lokalne drogi i chodniki, to ta bajka wydaje się bardzo niebezpieczna. 

 

W ciągu kilku ostatnich dni, kiedy nastąpiło załamanie pogody, na terenie gminy Kazimierz Dolny doszło do kilku zdarzeń drogowych, których skutki były różne. Do Komendy Powiatowej Policji w Puławach wpłynęły dwa zgłoszenia: o wypadku oraz kolizji. Jednak nie jest wykluczone, że było ich więcej. 

 

Niebezpieczeństwo na drogach było spore. Silny wiatr powodował zasypywanie dróg, śnieg zamieniał się w błoto, które potem zamarzało. Niewiele trzeba przy takich warunkach, by stracić panowanie nad kierownicą. 

 

I choć od śnieżycy minęło już kilka dni, błoto pośniegowe nadal zalega na ulicach i chodnikach. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że w dzień temperatury są dodatnie i powodują rozpuszczanie się śniegu, zaś nocami ziemia nadal zamarza. Rano drogi są więc w fatalnym stanie. I na nic zdaje się tu tłumaczenie władz, że zarządcą danej drogi jest ktoś inny. Bo nie zmienia to faktu, że o tragedię naprawdę nietrudno. 

 

Drodzy kierowcy, uważajcie na drogach. Najgorsze chyba za nami, ale synoptycy nie zapowiadają póki co większych zmian. W dzień kilka stopni na plusie, ale nocami nadal niewielki mróz. Zatem zanim nasze drogi znów będą suche i bardziej bezpieczne minie jeszcze trochę czasu.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę