Wypadek przy Stacji Narciarskiej Kazimierz

Skomentuj (10)

Załamanie pogody, w tym obfite opady śniegu, sprawiły, że warunki na drogach są bardzo trudne. Wystarczy chwila nieuwagi i możemy stracić panowanie nad prowadzonym pojazdem. W gminie Kazimierz też nie obyło się bez wypadków.

Miniony weekend zaskoczył zarówno drogowców, jak i samych kierowców. Obfite opady śniegu i silny wiatr bardzo utrudniają poruszanie się po drogach. Przynajmniej w naszym regionie. Nic więc dziwnego, że zdarzają się stłuczki, kolizje i wypadki.

W niedzielne popołudnie wyjazd z Kazimierza Dolnego w kierunku Puław mógł być trudny. Doszło tam bowiem do wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 17.00 w Bochotnicy, na wysokości Stacji Narciarskiej Kazimierz. Jak ustaliła policja, kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i usiłując uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się ze skodą.

- Obaj kierowcy byli trzeźwi – mówi mł.asp. Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. – Kierowca skody z powodu poważnych obrażeń trafił do szpitala w Puławach, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierujący volkswagenem to 38 latek w gminy Kazimierz Dolny, zaś kierowca skody to mieszkaniec powiatu Piaseczno k. Warszawy.

 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna
w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • Zdzusław.
  To nie wina żadnych służb a durni zasiadających za kierownicami i udających, że posiadają umiejętności Hołowczyca czy co gorsze Kubicy. A prawda poraża.
 • Olaf z Ryk
  Jedźcie do Skandynawii. Nie sypią tam dróg. Jeżeli już to tylko piaskiem skrajnie niebezpieczne podjazdy, zakręty. I nie wszyscy mają nowe Volva, Saaby, VW i łańcuchy ale mają przewidywalność ( inaczej mądrość ) , kulturę jazdy. Tam nikt nikogo nie popędza i nie jedzie "na ogonie" 3 m za.
 • ***
  Kierowca vw do d..py a nie zła droga albo pogoda.Żal tego ze szkodzianki, nie on powinien wylądować w szpitalu.
 • Kazimierz
  To wina służb odśnieżających i ich "szefów". W sobotę i niedzielę nie pracowali, wszystkie drogi w Kazimierzu były zasypane, zawiane śniegiem, jakiego w tym roku jeszcze nie było. Zima zaskoczyła? Przecież jeszcze zima!
 • dzwon musi być
  Jak widać na zdjęciach w niedzielę była super pogoda.Nie było w tym czasie ani opadów, ani zawiei, ani zamieci. Na drodze leżała tylko gruba warstwa śniegu po piątkowo-sobotnich opadach. Dlaczego na śliskiej jezdni jeździmy zderzak w zderzak ? Bo chcemy się zderzyć?
 • wiosna
  Nooo. Za poprzedniego burmistrza to choć kolizji i wypadków drogowych na terenie gminy nie bywało. A ten nowy burmistrz skopiował po starym furę śniegu na Rynku i nawet z zimą nie potrafi się rozprawić - bo wiosna już przecie w całej Polsce ;) HEJ!
 • Asia
  chyba wypada bardziej napiać na wysokości boiska Orłów lub tuż za oczyszczalnia. Jeśli stacji to raczej jej parkingów otaczających dom na zdjęciu.
 • Andrzej
  Wicika wojewoda powołuje na pełnomocnika do Rozwoju Turystyki cisza, o wypadku pod stacją Pani pisze? Redakcjo trochę pluralizmu
  • duduś
   Pełnomocnik do rozwoju turystyki!? To do tej pory się nie rozwijała? To stanowisko honorowe czy etacik? Dojna zmiana.
 • zawieja
  Za każdym razem tak jest, czy zima przyjdzie punktualnie czy z opóźnieniem .Najpierw musi ktoś ucierpieć z własnej lub czyjejś winy ,muszą zarobic blacharze i lakiernicy i dopiero służby wyjeżdżają do akcji odśnieżania. I tlumaczenia burmistrza że to powiatowa droga to mało istotne bo to jego miasto zarabia na ludziach którzy przyjeżdżają i to on ma dopilnowac żeby powiat o Nas nie zapominał . I chyba wszyscy zazdroszczą nam górki na rynku ale to juz tradycja ba za poprzedniego burmistrza tez tak bylo.
  .

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę