Nie będzie Skrzydeł nad Kazimierzem?

Skomentuj (37)

Prawdopodobnie nie odbędzie się IV edycja planowanej na wrzesień imprezy Skrzydła nad Kazimierzem. Organizator niespodziewanie się wycofał.

Skrzydła nad Kazimierzem to impreza, która od trzech lat promowała w Miasteczku polskie lotnictwo. Były koncerty, pokazy lotnicze, seanse filmowe, imprezy dla dzieci, konkursy i Festiwal Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego. W tym roku już ich nie będzie. Dlaczego? Organizator niespodzianie się wycofał. Powodem była propozycja zmiany miejsca imprezy.

- Impreza budzi wątpliwości wśród części radnych, a niektórzy oczekiwali jej kategorycznego zakazania i to już w tym roku, jednak nie zapadła w tej sprawie żadna decyzja Komisji Kultury – pisze na swoim profilu na Facebooku burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. – Zaproponowałem organizatorowi tej imprezy inne niż on oczekiwał miejsca, gdzie w jej trakcie miałyby zostać rozstawione stragany handlowe i organizowane wydarzenia towarzyszące. Z tej propozycji jak widzimy organizatorzy nie skorzystali i pozostaje nam uszanować taką decyzję, szkoda tylko, że dowiaduję się o niej z mediów…

Ten wpis Burmistrza był reakcją na informację, jaka pojawiła się na facebookowym profilu "Skrzydła nad Kazimierzem". Organizatorzy negatywnie oceniali propozycje wyprowadzenia imprezy poza rynek.

- W moim odczuciu jest to obniżenie rangi imprezy i despekt dla partnerów, którzy ponoszą główny ciężar podczas realizacji projektu. W związku z tym, po konsultacji z instytucjami zaangażowanymi w przygotowania, podjąłem decyzję o wycofaniu się z udziału w organizacji przedsięwzięcia, które wymyśliłem, stworzyłem i firmowałem własną twarzą przez ostatnie trzy lata, ponosząc osobiście wszystkie koszty wynikające z mojej partycypacji w organizację – napisał Andrzej Królikowski organizator imprezy. – To wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie.

Wiele emocji w tym roku, wiele emocji rok temu. Na naszym portalu pod ubiegłorocznym artykułem „Skrzydła nad Kazimierzem: pokazy w powietrzu” aż 22 – krytyczne w większości – komentarze.

- Kazimierzacy są załamani tym, że próbuje się na siłę robić imprezy w ich miasteczku, które nie mają żadnego związku z tym miejscem – napisał 11 września 18 r. @Andrzej.

- Nie mam pretensji do organizatorów, którzy włożyli pewnie dużo pracy, ale do władz naszych. Trzeba trochę myśleć albo zapytać mądrzejszych co do czego pasuje! – napisał @Kazimierz Dolny.

W Kazimierzu Dolnym zorganizowano dotychczas trzy edycje „Skrzydeł nad Kazimierzem”. Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczna była ostatnią.

Skomentuj


Dodane komentarze (27)

 • Gosia
  Nie mamy kina więc won z festiwalem filmów. Kapeli też Kazimierz nie posiada jest za głośno na rynku wyrzucić.Nic się nie podoba a z czego mają żyć galerie i kramy w Kazimierzu. Nie mówiąc i wszystkich pensjonatach i hotelach. Kiedys była plaża a teraz? Tez nie ma. Niech nic nie będzie tylko ten brud co zalega całe miasteczko i dwoch co chodzi z taczką i zbiera własne pety. Mieszkańcy muszą pomyśleć że z czegoś trzeba żyć. Do tego potrzebni turyści bo z tego całe miasto i okolice żyją. Turyści przyjadą na kilka dni jak będą organizowane imprezy przyciągajągce do nas ludzi. A nie jak się wszystkie imprezy wystraszy. Kamieniołomy przynoszą tylko raz do roku zyski sklepom z alkoholem nic więcej. Jak dalej tak będzie to wszystkie hotele,pensjonaty restauracje będą puste a my będziemy wbijali zęby w deski w płocie. Wszyscy zapiminają z czego źyją przykro czytać takie
  komentarze. A może głos zabrali nie Kaźmierzacy tylko jacyś przyjezdni co im przeszkadza że w miasteczku cos się dzieje.
  • pijany znad Grodarza
   " Kiedys była plaża a teraz? "

   Zabrać Wisłę !!!.
 • Gość
  Mam wrażenie, ze większość imprez organizują firmy i osoby z zewnątrz. Czy jest może jakaś impreza, którą organizuje Kazimierz?
  • Łobuziak
   Tak. Studio KZMRZ. Proszę śledzić Facebook. Już 8 marca manifestacja artystyczna na dzień kobiet.
 • Roman
  To co piszesz to spłata zobowiązań wyborczych panie @pijany z nad Grodarza.
 • pijany znad Grodarza
  Skrzydeł nie będzie ale stoliki na DRODZE POŻAROWEJ już są. Pewnikiem dla strażakow miast lotnikow.


  haha. To to novum ORGANIZACJI HANDLU ?


  Panie Przewodniczący Rady. Czas podjąć uchwałę o NIEMANIU POŻARÓW.
 • Bochotniak
  Podobno Pomianowski też nie pasuje do Bochotnicy tylko ma teraz bliżej do Puław
 • Pola
  Dwa razy w tygodniu na "magicznym" kazimierskim rynku staje kilkanaście samochodów z kartoflami i jest ok. Nie, żeby mi to przeszkadzało ale czytając o tym, że Kazimierz i jego rynek, bulwary, deptaki nie dla handlu, nie dla imprez, omalże nie dla tłumu turystów to mi się przelewa. Niedługo wyjeżdżając do Kazimierza trzeba będzie poddać się selekcji, bo oprócz rdzennych mieszkańców wstęp tylko dla prawdziwych turystów, bohemy, i malarzy. Zamknąć i zapomnieć.
  • Trzy po Trzy
   @Pola powiem prosto,nie wiesz co mówisz!
 • Lara
  To bardzo dobrze! Takie imprezy nie na Rynku. Za chwile już by była masakra. Disko polo na czekoladzie, mocno przekroczone decybele na skrzydłach i tak co roku kolejny chłam dla nie wiadomo kogo?? Całe szczęście. Bardzo się cieszę:)
 • nawigator
  W Iranie się szykuje impreza. Tam nasze miejsce a nie w Kazimierzu. Każdy Kukuruźnik, motolotnia, MiG, jest teraz pucowany, tankowany. Cztery F-16 muszą pozostać na Litwie bo Putin blisko. Pozostają dmuchawce, latawce, wiatr lub wino, kobiety i śpiew.
 • MiM
  Czy to ta impreza z tamtego roku kiedy grali to żenujące disko polo na Rynku ? Jeśli tak,to szkoda że pożegnali się z Kazimierzem tak późno
  • Wojas
   Disko pola było grane na festiwalu czekolady ,Pomyliłeś imprezy
 • uff
  Wyjątkowo hałaśliwa impreza pięć minut parady nic w niej nie zmienia. Szaleństwo to było. Tak BYŁO! Uff
 • K. Nider
  Cóż za dobra nowina! Na marginesie to chore, że się na patelnie rynkową pchają smarzyć. Na ryneczku zaduch ciepło i słońce praży. Po co się tam wszyscy chcą gnieść muszą z tymi wszelkimi imprezami wśród tłumu Radomiaków i Lubelaków.
 • Mariana
  Więcej "kulturalnych" renówek pobazgranych farbami!
 • FESTYN
  Pokazy lotnicze to była jedyna sensowna atrakcja tej imprezy. Cała ta otoczka i występy bardziej przypominały wiejski festyn i nijak nie pasowały do klimatu Kazimierza.
 • Maria
  Przeczytałam uważnie to co napisali na Facebooku organizatorzy i jestem zszokowana .Wypisywali sami nie wiedzieli co i dopiero w odpowiedzi na jakiś komentarz wyszła prawda jaką tu portal cytuje. Czy Rynek albo nic! Zupełnie nie rozumiem cóż by się stało złego jakby to wszystko na Rynku się nie działo. Gorsze zdjęcia pamiątkowe? Ktoś nie zaśpewa? Jest kameralny festyn za św Anna i super wychodzi. I ludzie przychodzą tak samo jak na Kazimiernikaszon! Jest oburzona postawa pana Królikowskiego. To typowa dziecinada. Ma być tak jak chce albo zabieram zabawki do innej piaskownicy! I nie wierzę, że to niby ma być powód jego rezygnacji. To byłaby dziecinnada. Musi być jakaś inna przyczyna i gdybam może niektórym się znudziło znowu się na niej pokazać, albo liczyli że miasto ich jeszcze dofinansuje. I dlatego tak się odbiera tych wszystkich mądrali z Warszawy, którzy ta chcą dobra dla Kazimierza. Przychodzi co do czego i się obrażają!
 • Kurde blaszka
  Ależ macie problem. Pięć minut przelecą i o co tyle hałasu. Tym bardziej, na koncerty i bazar muszą obowiązkowo rynek zająć. Następnym się we łbach poprzewracało.
 • Ula
  Panom już dziękujemy. Chwała żeście się stąd wynieśli.
  • alU
   Teraz ty nas ubogacaj...
 • Kaziutek
  Skoro władze biorą pod uwagę dyskusje na tym forum, to wnoszę o skrócenie czasu trwania Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych (w tym również likwidację głupowatego tzw. tyndyryndy) oraz Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi oraz o całkowity zakaz organizowania koncertów z nagłośnieniem na dużym i małym Rynku. Jest to bardziej szkodliwe dla zdrowia ludzi niż sławne już w Kazimierzu Dolnym 5G ;) Szczerze liczę na akceptację mojego wniosku.
 • Maria
  Tak to czytam i oczom nie wierze. Dzisiaj jedna pani mi wmawiała, że burmistrz zakazał a tu jak by że oni się wycofali. I komu wierzyć?
 • Z dołów
  Niech spadają. Do Wąwolnicy niech se ich Dunia zabierze. Chętnie my raz pojedziemy gdzieś blisko popatrzeć a nie do nas się wszyscy zwalą.
  • Izunia
   Genialny pomysł ❤️
 • mieszkaniec
  Temat "Skrzydła nad Kazimierzem" nie był przedmiotem dyskusji na komisji czy na obradach Rady Miasta.
  Burmistrz Pomianowskich taką decyzje o zmianie lokalizacji podjął bez konsultacji z RM.Jak wiemy powołał Radę Kultury jako ciało doradcze . Artykuł jest co najmniej niezrozumiały. Jeśli cytowani są radni powinni figurować z imienia i nazwiska.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę