Nie będzie Skrzydeł nad Kazimierzem?

Skomentuj (37)

Prawdopodobnie nie odbędzie się IV edycja planowanej na wrzesień imprezy Skrzydła nad Kazimierzem. Organizator niespodziewanie się wycofał.

Skrzydła nad Kazimierzem to impreza, która od trzech lat promowała w Miasteczku polskie lotnictwo. Były koncerty, pokazy lotnicze, seanse filmowe, imprezy dla dzieci, konkursy i Festiwal Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego. W tym roku już ich nie będzie. Dlaczego? Organizator niespodzianie się wycofał. Powodem była propozycja zmiany miejsca imprezy.

- Impreza budzi wątpliwości wśród części radnych, a niektórzy oczekiwali jej kategorycznego zakazania i to już w tym roku, jednak nie zapadła w tej sprawie żadna decyzja Komisji Kultury – pisze na swoim profilu na Facebooku burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. – Zaproponowałem organizatorowi tej imprezy inne niż on oczekiwał miejsca, gdzie w jej trakcie miałyby zostać rozstawione stragany handlowe i organizowane wydarzenia towarzyszące. Z tej propozycji jak widzimy organizatorzy nie skorzystali i pozostaje nam uszanować taką decyzję, szkoda tylko, że dowiaduję się o niej z mediów…

Ten wpis Burmistrza był reakcją na informację, jaka pojawiła się na facebookowym profilu "Skrzydła nad Kazimierzem". Organizatorzy negatywnie oceniali propozycje wyprowadzenia imprezy poza rynek.

- W moim odczuciu jest to obniżenie rangi imprezy i despekt dla partnerów, którzy ponoszą główny ciężar podczas realizacji projektu. W związku z tym, po konsultacji z instytucjami zaangażowanymi w przygotowania, podjąłem decyzję o wycofaniu się z udziału w organizacji przedsięwzięcia, które wymyśliłem, stworzyłem i firmowałem własną twarzą przez ostatnie trzy lata, ponosząc osobiście wszystkie koszty wynikające z mojej partycypacji w organizację – napisał Andrzej Królikowski organizator imprezy. – To wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie.

Wiele emocji w tym roku, wiele emocji rok temu. Na naszym portalu pod ubiegłorocznym artykułem „Skrzydła nad Kazimierzem: pokazy w powietrzu” aż 22 – krytyczne w większości – komentarze.

- Kazimierzacy są załamani tym, że próbuje się na siłę robić imprezy w ich miasteczku, które nie mają żadnego związku z tym miejscem – napisał 11 września 18 r. @Andrzej.

- Nie mam pretensji do organizatorów, którzy włożyli pewnie dużo pracy, ale do władz naszych. Trzeba trochę myśleć albo zapytać mądrzejszych co do czego pasuje! – napisał @Kazimierz Dolny.

W Kazimierzu Dolnym zorganizowano dotychczas trzy edycje „Skrzydeł nad Kazimierzem”. Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczna była ostatnią.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (37)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę