Naśnieżanie trwa!

zobacz więcej (17)

Dzięki nocnym spadkom temperatury, armatki na okolicznych stokach narciarskich pracują pełną parą. Czy miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie mogą liczyć na białe święta?

To już druga połowa grudnia. Od świąt Bożego Narodzenia dzieli nas jedynie kilka dni. Czy tegoroczne święta będą białe? Prognozy pogody ciągle się zmieniają, trudno więc to przewidzieć. Jednak jak na razie okoliczne stoki narciarskie pracują pełną parą, wykorzystując nocne spadki temperatury. Trwa masowa produkcja śniegu.

- Śnieżymy! Cały arsenał naszych armatek jest już w akcji. W najbliższy weekend powinniśmy zacząć sezon. Będziecie? – pytają retorycznie na facebook-owym profilu Stacji Narciarskiej Kazimierz. – Wejdźcie na naszą stronę i zobaczcie na kamerce, co się dzieje na stoku!

A tam oczywiście trwa naśnieżanie. Trasy są przygotowywane, by odwiedzających ośrodek gości przywitać w jak najlepszej formie.

- Zależy nam na tym, by na trasach zjazdowych było jak najwięcej śniegu – mówi Marcin Świderski, właściciel Stacji Narciarskiej Kazimierz. – Nie otwieramy jeszcze, bo chcemy, by warunki do jazdy na nartach były jak najlepsze.

Poza tym niepewna jest też pogoda. Mimo wcześniejszych zapowiedzi synoptyków, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą białe, coraz trudniej w to uwierzyć. Jeszcze kilka dni temu, mogliśmy mieć nadzieję, że ten scenariusz się spełni. Teraz jednak jest to już raczej mało prawdopodobne. Z najnowszych prognoz wynika, że nadchodzi… ocieplenie i deszcz. Czy tak właśnie będzie? Przekonamy się o tym, już niebawem.

- Wszystko zależy od pogody – mówi właściciel stoku w Parchatce. – Jeśli tylko będzie sprzyjająca aura, otworzymy stok.
Jedyny ośrodek w okolicy, który działa, to stok w Rąblowie. Otwarte są dwie trasy zjazdowe: 300m i 160m. Panują tam bardzo dobre warunki do jazdy.

- Zapraszamy codziennie w godz. 9.00 – 22.00 – czytamy na stronie internetowej Ośrodka Snowboardowego w Rąblowie.

Czy miłośnicy jazdy na nartach będą mogli spędzić tegoroczne święta na stoku? Na ten moment nawet synoptycy nie są w stanie tego przewidzieć.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę