Nadwiślańska Noc Muzeów 2019

Mimo, że Muzeum Nadwiślańskie przechodzi generalny remont. najbliższy weekend upłynie pod znakiem Nadwiślańskiej Nocy Muzeów. Muzeum zaprasza do swoich czynnych oddziałów – do Muzeum Sztuki Złotniczej i Galerii Wystaw Czasowych w Kazimierzu, na Zamek w Janowcu oraz do otwartego na czas remontu oddziału w pałacu Czartoryskich w Puławach.

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do udziału w Nadwiślańskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w 18 maja od godz. 19:00 w Kazimierzu Dolnym, Puławach i Janowcu.


Tradycyjnie już w Gmachu Głównym odbędą się warsztaty tworzenia biżuterii oraz zwiedzanie dumy kazimierskiego muzeum – dawnego warsztatu złotniczego.

Z kolei Galeria Wystaw Czasowych zaprasza oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki".

Jak oddychać powietrzem prawdziwej sztuki dowiemy się też w Puławach podczas oprowadzania kuratorskiego po wystawie "Od tradycji do nowoczesności".

A Janowiec zaprasza na… kolację! Wprawdzie „Smaki wczesnego średniowiecza” otwierające noc muzeów w Janowcu to będzie właściwie pokaz kuchni średniowiecznej, więc raczej warto zjeść coś w domu lub zaopatrzyć się w kanapki. Tak czy inaczej muzealna noc w Janowcu upłynie pod znakiem archeologii w regionie – w Janowcu i okolicach oraz grodzisku Żmijowiska.

Wydarzenia potrwają do północy. Pilnujmy pantofelków.


Program


Kazimierz Dolny
/ Gmach Główny / Rynek 19 / godz. 19:00 – 24:00
- godz. 19:00 / oprowadzanie po ekspozycji stałej Muzeum Sztuki Złotniczej / Aniela Ryndziewicz
- godz. 19:30 – 24:00 / warsztaty tworzenia biżuterii / Marek Nowaczyk, Mariusz Pajączkowski, Jacek Skrzyński, dr Piotr Cieciura, Marian Klabisz
- godz. 21:00 / wykład na temat dawnego warsztatu złotniczego / dr Piotr Cieciura
- godz. 22:00 / oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki" / Dorota Seweryn-Puchalska
- godz. 23:00 / pokaz dawnych technik w zrekonstruowanym wnętrzu warsztatu złotniczego / Marian Klabisz

Puławy / Pałac Czartoryskich – IUNG PIB / ul. Czartoryskich 8 / godz. 19:00 – 23:00
- godz. 19:00 / tematyczne oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Od tradycji do nowoczesności" zatytułowane "Sztuka jest fascynująca!" / Dorota Seweryn-Puchalska

Janowiec / Zamek w Janowcu / ul. Lubelska 20 / godz. 19:00 – 23:00
- godz. 19:00 – 23:00 / Smaki wczesnego średniowiecza – pokaz kuchni średniowiecznej / Hanna Lis
- godz. 19:30 / wykład „Paleolityczni myśliwi w Górze Puławskiej” / Sebastian Wardak
- godz. 20:00 / wykład „Najnowsze odkrycia archeologiczne w okolicy Janowca: pradzieje do wczesnego średniowiecza” / Grzegorz Kuś
- godz. 20:30 / wykład „Grodzisko Żmijowiska – muzeum niezwykłe” / Paweł Lis
- godz. 21:00 / wykład połączony z prezentacją zabytków „Najnowsze odkrycia archeologiczne w okolicy Janowca: średniowiecze do czasów nowożytnych” / Grzegorz Kuś
- godz. 21:30 / oprowadzanie z archeologiem po janowieckim zamku / Maria Supryn

Na wszystkie ekspozycje i wydarzenia obowiązuje bilet wstępu za 1 zł

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę