Na Dołach będzie bezpieczniej

Skomentuj (23)

zobacz więcej (6)

Do końca listopada na Dołach powstanie nowy chodnik. Spacer tą ulicą będzie na pewno dużo wygodniejszy i bezpieczniejszy.

Doły są coraz popularniejszym miejscem spacerów w Kazimierzu. Jest tak nie tylko dlatego, że działająca tu Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa organizuje sporo imprez zarówno w sezonie jak i po, ale również dlatego, że turystów przyciąga tu słynny Korzeniowy Dół, do którego można dotrzeć nie tylko pieszo, ale również ekobusikami.

Dotąd na Dołach nie było chodnika, a piesi poruszali się poboczem. Pasaż biegł tylko wzdłuż ulicy Kwaskowa Góra i kończył się – z przerwą – tuż za wylotem ulicy Szkolnej. Teraz to się zmienia.

Na odcinku od wylotu Szkolnej do mniej więcej Starej Chaty Niezabitowskich powstaje nowy chodnik. To w sumie 420 m nowego pasażu przy drodze powiatowej 2546L. Przy tej okazji na tej drodze przeprowadzono modernizację mostku na Grodarzu. Został on poszerzony i wyposażony w nowe barierki. Jest to wspólna inwestycja gminy Kazimierz Dolny i Zarządu Dróg Powiatowych w Puławach.

- Zarówno mieszkańcy, w tym dzieci idące do szkoły, jak i goście, którzy tu przyjeżdżają, będą poruszać się bezpieczniej – mówi burmistrz Andrzej Pisula.

Budowa chodnika na Dołach wkrótce się zakończy. Kiedy powstanie brakujący odcinek pomiędzy Kwaskową Górą i Dołami? W tym miejscu jest szczególnie niebezpiecznie, bo nie dość, że nie ma tam chodnika, to droga jest nieoświetlona.

- W tej sprawie toczą się rozmowy z właścicielami działek – mówi burmistrz Andrzej Pisula.

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • cycek
  Poprzedni burmistrz w pierwszym roku swoich rządów, przed ośmioma laty, nie zrobił nic. Obecny zrobił i to dużo. Po pierwsze nie skłóca ludzi, nie dzieli, nie lata po sądach, nie zasłania się sukienkami pań w trudnych sytuacjach, a i pani od brudnej roboty nie zaprasza. Brawo burmistrzu, tak trzymać, a Kazimierz i gmina będą nam pięknieć.
 • Apel
  Gory moga poczekac z boku sa ale burmistrz powinien jeszcze wreszcie sie zajac tym syfem wokol pulawskiej. Zeby w takim miescie taka droga wejsciowa z parkingow byla.
 • Metalowy Król
  Chodnik wiadomo - potrzebny dla Ludzi jest wszędzie - co tu debatować :)
  Warto też pomyśleć o wykonaniu nowej nawierzchni na ul. Góry - trelinka straszy jak na jakimś zadupiu, idąc można sobie kostkę skręcić - to raczej słaba wizytówka dla Pensjonatów i innych miejsc noclegowych jak i całego Miasta.
 • pijany znad Grodarza
  @:):):)
  Zauwaz. Jeszcze nie spotkałem, by radni pochylili sie nad tematem: ładu i porzadku publicznego w naszym rejonie. który to pownienien być / moim zdaniem/ ROKROCZNIE tematem sesji.
 • pijany znad Grodarza
  @ Karol
  Listopad - miesiąc zadumy.
 • :):):)
  Pijany a to dobre. Skoro ma być bezpieczniej, to może jeszcze miasteczko holenderskie niech na Dołach zbudują :)
 • pijany znad Grodarza
  oczywiscie z podaniem miejsc , gdzie one zaistniały
 • pijany znad Grodarza
  Poprosilbym o statystyke kolizji i wypadkow drogowych w Kazimierzu Dolnym i pozostalej gminy.
  • Karol
   Pijany, witamy! Dawno Ciebie tutaj nie bylo :)
 • ???
  To nie nowa moda tylko w ten sposób można rozwiać wątpliwości. Dlaczego na forum otwierają się buzie słusznie lub nie spójrz komuś w twarz i mów miej odwagę cywilną.
 • nowa moda
  ??? - wybitny komentarz. Niech radni przegłosują zamknięcie forum tu na portalu bo nie daj Bóg ktoś władze skrytykuje i co jeszcze gorsze słusznie. To skandal przecież. Nie wolno krytykować nowego burmistrza. On jest doskonały i bez wad
 • ciekawski
  jeżeli poprzedni burmistrz chwalił się budową chodników na Dąbrówce i w Bochotnicy to jakoś nikt się nie wypowiadał.Parę dni przed wyborami ułożono kilka metrów chodnika w Bochotnicy,bo tam więcej głosów niż na Dołach.A chodnik nie jest do chałupy burmistrza.Tak jak poprzednio zakończony kilkadziesiąt metrów bliżej.Może następny burmistrz będzie z Wylągów ?
 • Kuba
  W czwartek sesja najlepiej przyjść i zapytać. Wtedy wątpliwości nie będzie. Żałośni są Ci którzy potrafią urągać i wyklinać pod bilami. Tchórzostwo to straszna cecha, mówienie poza oczy również Więc miejcie odwagę a przestaniecie żyć w kłamstwie i nieświadomości.
 • Z miasta
  Czekamy na wiele remontow i czekamy na wiele drog i nie obchodzi mnie kto zaczal kto konczy i kto sukces spija. Co to jest kawalek chodnika. Smiech na sali. Ale co tam niech Pisula se spija laury i chwali chociaz nie powinien. NIECH sobie stary i nowy burmistrz wsadzaja i niech Kowalksi doklada do pieca intrygami. Niech sie gryza. To jest smieszne.
 • Dawid
  A co z chodnikiem do Cmentarza Wojsk Radzieckich tam mieszkańcy i turyści ryzykują życiem.
 • doły
  DZiękujemy za chodniczek prosimy o dalej
 • ???
  Dunia z komentarzami wkroczył do akcji!!! Nie posądzam ludzi o niewiedzę, że ustalony budżet przez poprzednią władzę można było wykorzystać inaczej. A chodnik, gdyby było tak łatwo to dlaczego poprzednik nie zrobił go wcześniej??? Spójrzcie w przeszłość i przypomnijcie sobie co przez pierwszy rok zrobił Dunia. Na pewno P. Szczypa tak nie przeszkadzał, jątrrzył....i nie zachowywał się nieodpowiednio Duni w Wąwolnicy grunt się pali, ludzie narzekają, są zwolnienia i likwidacje szkół, zwolnienia w pomost społecznej, sprawy sądowe przegrane dla urzędu....Skądś to znamy.
 • Barek
  Cieszyc się potrafimy ze wszystkiego, ale drażni Ulka to że po roku pan Burmistrz się chwali chodnikiem do własnej chałupy który powstał za sprawą powiatu i nie z jego inicjatywy. I czy to dziwne ze wkurza? On nic nie robi tylko spija smietanke za sprawa tego co inni zrobili. To jest wladza? To jest burmistrz. To ci się podoba?
 • Ulka - Kazimierz
  Czy my potrafimy cieszyć się z małych rzeczy? Tylko 420 metrów? Fajnie! Kolejnych 420 m zrobione! Prosimy o więcej! I będzie więcej. Powoli.
 • Z Miasta
  I czym się Pisula chwali paroma metali chodnika. Sukces na miarę jego osoby. Niech się rozejrzyj syf intrygi i bałagan.
 • Kris
  Może by wreszcie chodnikiem na Puławskiej burmistrz się zajął. To wstyd dla miasta. Nikt tego nie zrobi. O rynku nie wspomnę. Prawdziwe wizytowki

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę