Na Dołach będzie bezpieczniej

Skomentuj (23)

zobacz więcej (6)

Do końca listopada na Dołach powstanie nowy chodnik. Spacer tą ulicą będzie na pewno dużo wygodniejszy i bezpieczniejszy.

Doły są coraz popularniejszym miejscem spacerów w Kazimierzu. Jest tak nie tylko dlatego, że działająca tu Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa organizuje sporo imprez zarówno w sezonie jak i po, ale również dlatego, że turystów przyciąga tu słynny Korzeniowy Dół, do którego można dotrzeć nie tylko pieszo, ale również ekobusikami.

Dotąd na Dołach nie było chodnika, a piesi poruszali się poboczem. Pasaż biegł tylko wzdłuż ulicy Kwaskowa Góra i kończył się – z przerwą – tuż za wylotem ulicy Szkolnej. Teraz to się zmienia.

Na odcinku od wylotu Szkolnej do mniej więcej Starej Chaty Niezabitowskich powstaje nowy chodnik. To w sumie 420 m nowego pasażu przy drodze powiatowej 2546L. Przy tej okazji na tej drodze przeprowadzono modernizację mostku na Grodarzu. Został on poszerzony i wyposażony w nowe barierki. Jest to wspólna inwestycja gminy Kazimierz Dolny i Zarządu Dróg Powiatowych w Puławach.

- Zarówno mieszkańcy, w tym dzieci idące do szkoły, jak i goście, którzy tu przyjeżdżają, będą poruszać się bezpieczniej – mówi burmistrz Andrzej Pisula.

Budowa chodnika na Dołach wkrótce się zakończy. Kiedy powstanie brakujący odcinek pomiędzy Kwaskową Górą i Dołami? W tym miejscu jest szczególnie niebezpiecznie, bo nie dość, że nie ma tam chodnika, to droga jest nieoświetlona.

- W tej sprawie toczą się rozmowy z właścicielami działek – mówi burmistrz Andrzej Pisula.

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • cycek
  Poprzedni burmistrz w pierwszym roku swoich rządów, przed ośmioma laty, nie zrobił nic. Obecny zrobił i to dużo. Po pierwsze nie skłóca ludzi, nie dzieli, nie lata po sądach, nie zasłania się sukienkami pań w trudnych sytuacjach, a i pani od brudnej roboty nie zaprasza. Brawo burmistrzu, tak trzymać, a Kazimierz i gmina będą nam pięknieć.
 • Apel
  Gory moga poczekac z boku sa ale burmistrz powinien jeszcze wreszcie sie zajac tym syfem wokol pulawskiej. Zeby w takim miescie taka droga wejsciowa z parkingow byla.
 • Metalowy Król
  Chodnik wiadomo - potrzebny dla Ludzi jest wszędzie - co tu debatować :)
  Warto też pomyśleć o wykonaniu nowej nawierzchni na ul. Góry - trelinka straszy jak na jakimś zadupiu, idąc można sobie kostkę skręcić - to raczej słaba wizytówka dla Pensjonatów i innych miejsc noclegowych jak i całego Miasta.
 • pijany znad Grodarza
  @:):):)
  Zauwaz. Jeszcze nie spotkałem, by radni pochylili sie nad tematem: ładu i porzadku publicznego w naszym rejonie. który to pownienien być / moim zdaniem/ ROKROCZNIE tematem sesji.
 • pijany znad Grodarza
  @ Karol
  Listopad - miesiąc zadumy.
 • :):):)
  Pijany a to dobre. Skoro ma być bezpieczniej, to może jeszcze miasteczko holenderskie niech na Dołach zbudują :)
 • pijany znad Grodarza
  oczywiscie z podaniem miejsc , gdzie one zaistniały
 • pijany znad Grodarza
  Poprosilbym o statystyke kolizji i wypadkow drogowych w Kazimierzu Dolnym i pozostalej gminy.
  • Karol
   Pijany, witamy! Dawno Ciebie tutaj nie bylo :)
 • ???
  To nie nowa moda tylko w ten sposób można rozwiać wątpliwości. Dlaczego na forum otwierają się buzie słusznie lub nie spójrz komuś w twarz i mów miej odwagę cywilną.
 • nowa moda
  ??? - wybitny komentarz. Niech radni przegłosują zamknięcie forum tu na portalu bo nie daj Bóg ktoś władze skrytykuje i co jeszcze gorsze słusznie. To skandal przecież. Nie wolno krytykować nowego burmistrza. On jest doskonały i bez wad
 • ciekawski
  jeżeli poprzedni burmistrz chwalił się budową chodników na Dąbrówce i w Bochotnicy to jakoś nikt się nie wypowiadał.Parę dni przed wyborami ułożono kilka metrów chodnika w Bochotnicy,bo tam więcej głosów niż na Dołach.A chodnik nie jest do chałupy burmistrza.Tak jak poprzednio zakończony kilkadziesiąt metrów bliżej.Może następny burmistrz będzie z Wylągów ?
 • Kuba
  W czwartek sesja najlepiej przyjść i zapytać. Wtedy wątpliwości nie będzie. Żałośni są Ci którzy potrafią urągać i wyklinać pod bilami. Tchórzostwo to straszna cecha, mówienie poza oczy również Więc miejcie odwagę a przestaniecie żyć w kłamstwie i nieświadomości.
 • Z miasta
  Czekamy na wiele remontow i czekamy na wiele drog i nie obchodzi mnie kto zaczal kto konczy i kto sukces spija. Co to jest kawalek chodnika. Smiech na sali. Ale co tam niech Pisula se spija laury i chwali chociaz nie powinien. NIECH sobie stary i nowy burmistrz wsadzaja i niech Kowalksi doklada do pieca intrygami. Niech sie gryza. To jest smieszne.
 • Dawid
  A co z chodnikiem do Cmentarza Wojsk Radzieckich tam mieszkańcy i turyści ryzykują życiem.
 • doły
  DZiękujemy za chodniczek prosimy o dalej
 • ???
  Dunia z komentarzami wkroczył do akcji!!! Nie posądzam ludzi o niewiedzę, że ustalony budżet przez poprzednią władzę można było wykorzystać inaczej. A chodnik, gdyby było tak łatwo to dlaczego poprzednik nie zrobił go wcześniej??? Spójrzcie w przeszłość i przypomnijcie sobie co przez pierwszy rok zrobił Dunia. Na pewno P. Szczypa tak nie przeszkadzał, jątrrzył....i nie zachowywał się nieodpowiednio Duni w Wąwolnicy grunt się pali, ludzie narzekają, są zwolnienia i likwidacje szkół, zwolnienia w pomost społecznej, sprawy sądowe przegrane dla urzędu....Skądś to znamy.
 • Barek
  Cieszyc się potrafimy ze wszystkiego, ale drażni Ulka to że po roku pan Burmistrz się chwali chodnikiem do własnej chałupy który powstał za sprawą powiatu i nie z jego inicjatywy. I czy to dziwne ze wkurza? On nic nie robi tylko spija smietanke za sprawa tego co inni zrobili. To jest wladza? To jest burmistrz. To ci się podoba?
 • Ulka - Kazimierz
  Czy my potrafimy cieszyć się z małych rzeczy? Tylko 420 metrów? Fajnie! Kolejnych 420 m zrobione! Prosimy o więcej! I będzie więcej. Powoli.
 • Z Miasta
  I czym się Pisula chwali paroma metali chodnika. Sukces na miarę jego osoby. Niech się rozejrzyj syf intrygi i bałagan.
 • Kris
  Może by wreszcie chodnikiem na Puławskiej burmistrz się zajął. To wstyd dla miasta. Nikt tego nie zrobi. O rynku nie wspomnę. Prawdziwe wizytowki

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę