Muzyczny finał Pardes Festival na Zamku

Skomentuj (1)

Charyzmatyczny Bester Quartet zagra na Zamku. Koncert odbędzie się w cyklu Muzyczny Zamek w ramach imprezy Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską.

Bester Quartet jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 r. w Krakowie z inicjatywy muzyka młodego pokolenia, kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera. Oryginalny, odważny artystycznie repertuar oparty głównie na kompozycjach własnych, ale i opracowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego – to znak rozpoznawczy Bester Quartet. Zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej i publiczności na całym świecie.

Zespół tworzą: Jarosław Bester – akordeon, Dawid Lubowicz - skrzypce, Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, perkusja, duduk i Maciej Adamczak - kontrabas.

Bester Quartet dokonał niezliczonych nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych, współpracował z wieloma wybitnymi artystami szeroko definiowanej muzyki jazzowej, klezmerskiej i awangardowej. Partnerowali Bester Quartet m.in. John Zorn, Tomasz Stańko, Grażyna Auguścik, John McLean, Don Byron, Frank London, Jorgos Skolias, Aaron Alexander, Ireneusz Socha, Tomasz Ziętek.

Bester Quartet koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych i klubach muzycznych, m.in. w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, na Tajwanie, w Hiszpanii, Czechach, na Słowacji, w Finlandii, Włoszech, Estonii, Francji, Rosji, na Ukrainie i Białorusi, Serbii, w Bułgarii, na Węgrzech, w Mołdawii, Rumunii, Szwecji, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Niemczech i Kanadzie.

Rezultatem wieloletniej współpracy z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna jest osiem rewelacyjnych albumów zespołu:
1.    De Profundis
2. The Warriors
3. Bereshit
4. Sanatorium under the Sign of the Hourglass
5. Balan
6. Remembrance
7. Metamorphoses
8. The Golden Land
9. Krakoff

Organizatorzy Pardes Festival pięknie dziękują Panu Burmistrzowi Andrzejowi Pisuli, Urzędowi Miasta Kazimierz Dolny, Kazimierskiemu Ośrodkowi Kultury, Promocji i Turystyki, Panu Mariuszowi Płoszaj-Mazurkowi i całemu zespołowi  KOKPiT i CIT! Koncert Bester Quartet to wspaniały wkład Urzędu Miasta i KOKPiT w kreowanie programu Pardes Festival.

Zapraszamy na muzyczny finał Pardes Festival 2016 !

Bilety w rewelacyjnie atrakcyjnej cenie 20 zł.

Sprzedaż:  kasa Zamku (10:00-17:30)  i Centrum Informacji Turystycznej (9:00-17:00), ul. Rynek 15 | tel. 81 88 10 709 czynne: poniedziałek – niedziela.

 

Tekst: Aleksandra Markiewicz
Oprawa graficzna festiwalu: Antonina Konopelska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę