Pardes Festival: Wygraj bilety na koncert!

Wydarzenie muzyczne Pardes Festival 2016. Koncert Bester Quartet już 20 sierpnia. Do wygrania 3 podwójne zaproszenia!

Bester Quartet, który pojawi się na kazimierskim Zamku 20 sierpnia, tworzą czterej instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni. W muzyce zespołu słychać elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej, dokonania współczesnej kameralistyki. Formacja jest nowym obliczem grupy The Cracow Klezmer Band, która powstała w 1997 r. w Krakowie z inicjatywy kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera.

- Początki The Cracow Klezmer? Po prostu, grywaliśmy na Kazimierzu krakowskim po różnych knajpkach. Tak szlifowaliśmy swój styl – opowiadał w radiowej Dwójce Jarosław Bester. – Było to bardzo dobre, bo dużo nas nauczyło: odwagi, luzu w muzyce… Popchnęło nas do poszukiwania nowych pomysłów. Poznaliśmy tradycję muzyki klezmerskiej i zaczęliśmy tworzyć nowe elementy, które pozwoliły wyjść poza krąg klezmerski.

Muzyka klezmerska oparta jest na tradycji ustnej. Członkowie zespołu są jednak klasycznie wykształconymi muzykami, przyzwyczajonymi raczej do pracy z nutami.

- Wszystkie utwory są na początku w nutach, a potem w głowie, oczywiście poza improwizacjami – odsłaniał kulisy pracy grupy lider Bester Quartet.

Zespół koncertuje na całym świecie. 20 sierpnia o godz. 21.00 zagra po raz pierwszy na Zamku w Kazimierzu Dolnym!

Pytania konkursowe: Na zamówienie jakiego festiwalu muzycznego Bester Quartet nagrał płytę z utworami żydowskiego poety i kompozytora przedwojennego Krakowa  Mordechaja Gebirtiga? Prosimy także o podanie nazwy tego projektu muzycznego.

Odpowiedzi należy przysyłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl do 7 sierpnia włącznie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w osobnym artykule 8 sierpnia w południe na naszym portalu.

Nagrody to podwójne zaproszenia dla 3 osób.

Zwycięzcy konkursu będą mogli odebrać podwójne zaproszenia w Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym, Rynek 15.
20 sierpnia godz. 21.00 muzyczny finał Pardes Festival – koncert Bester Quartet na Zamku w Kazimierzu Dolnym.

Bilet 20 zł, sprzedaż: Centrum Informacji Turystycznej (9: 00-17: 00), ul. Rynek 15, tel. 81 88 10 709, czynne: poniedziałek – niedziela.


Tekst: Aleksandra Markiewicz

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę