Pardes Festival: Wygraj bilety na koncert!

Wydarzenie muzyczne Pardes Festival 2016. Koncert Bester Quartet już 20 sierpnia. Do wygrania 3 podwójne zaproszenia!

Bester Quartet, który pojawi się na kazimierskim Zamku 20 sierpnia, tworzą czterej instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni. W muzyce zespołu słychać elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej, dokonania współczesnej kameralistyki. Formacja jest nowym obliczem grupy The Cracow Klezmer Band, która powstała w 1997 r. w Krakowie z inicjatywy kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera.

- Początki The Cracow Klezmer? Po prostu, grywaliśmy na Kazimierzu krakowskim po różnych knajpkach. Tak szlifowaliśmy swój styl – opowiadał w radiowej Dwójce Jarosław Bester. – Było to bardzo dobre, bo dużo nas nauczyło: odwagi, luzu w muzyce… Popchnęło nas do poszukiwania nowych pomysłów. Poznaliśmy tradycję muzyki klezmerskiej i zaczęliśmy tworzyć nowe elementy, które pozwoliły wyjść poza krąg klezmerski.

Muzyka klezmerska oparta jest na tradycji ustnej. Członkowie zespołu są jednak klasycznie wykształconymi muzykami, przyzwyczajonymi raczej do pracy z nutami.

- Wszystkie utwory są na początku w nutach, a potem w głowie, oczywiście poza improwizacjami – odsłaniał kulisy pracy grupy lider Bester Quartet.

Zespół koncertuje na całym świecie. 20 sierpnia o godz. 21.00 zagra po raz pierwszy na Zamku w Kazimierzu Dolnym!

Pytania konkursowe: Na zamówienie jakiego festiwalu muzycznego Bester Quartet nagrał płytę z utworami żydowskiego poety i kompozytora przedwojennego Krakowa  Mordechaja Gebirtiga? Prosimy także o podanie nazwy tego projektu muzycznego.

Odpowiedzi należy przysyłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl do 7 sierpnia włącznie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w osobnym artykule 8 sierpnia w południe na naszym portalu.

Nagrody to podwójne zaproszenia dla 3 osób.

Zwycięzcy konkursu będą mogli odebrać podwójne zaproszenia w Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym, Rynek 15.
20 sierpnia godz. 21.00 muzyczny finał Pardes Festival – koncert Bester Quartet na Zamku w Kazimierzu Dolnym.

Bilet 20 zł, sprzedaż: Centrum Informacji Turystycznej (9: 00-17: 00), ul. Rynek 15, tel. 81 88 10 709, czynne: poniedziałek – niedziela.


Tekst: Aleksandra Markiewicz

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę