Młode Orły do boju!

Skomentuj (5)

Po dwóch latach przerwy do rozgrywek przystąpiła młodzież KKS Orły Kazimierz. W maju tego roku klub przeprowadził nabór uzupełniający do dwóch drużyn. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania.

- Nie najlepiej działo się w naszej piłce juniorskiej w ostatnich latach – mówi Wiceprezes Orłów Mieczysław Włodek. – Nie będziemy roztrząsać powodów rozpadnięcia się drużyn juniorskich. Dla zarządu Orłów, który działa od 1,5 roku, liczy się tylko przyszłość.  Pracę z młodzieżą rozpoczęliśmy już w zeszłym roku z myślą zgłoszenia drużyn do rozgrywek ligowych, lecz wybuch szkoły zniweczył nasze plany. Ciężko było skoordynować treningi, kiedy dzieci uczyły się w różnych miejscach i w bardzo różnych godzinach. Jednak kiedy dostaliśmy wiadomość o pewnym terminie otwarcia szkoły kontenerowej, niezwłocznie podjęliśmy decyzję o naborze uzupełniającym. Zgłosiło się dodatkowo wielu chętnych.  Konieczna była selekcja wiekowa, tak by młodzi zawodnicy mogli przechodzić z czasem do następnej, grającej w lidze drużyny.


- W ten sposób stworzyliśmy dwie reprezentacje juniorskie Orłów: drużynę Młodzików Młodszych prowadzoną przez trenera Grzegorza Starczynowskiego i drużynę Trampkarzy Starszych trenowaną przez Józefa Dudka i Damiana Mirońskiego.

- Utrzymanie ciągłości występów ligowych tych grup i doprowadzenie do wychowania zawodników z terenu naszej gminy to główny cel Zarządu KKK Orły Kazimierz. Zapraszamy wszystkich chętnych do gry w piłkę! Mamy nadzieję, iż jest to punkt zwrotny w naszej działalności i że rodzice młodych piłkarzy chętnie będą włączali się we wspólne działania związane z pasją ich dzieci – reasumuje Wiceprezes klubu.

Zarząd Klubu dziękuje wszystkim, którzy wspomagają naszą działalność, a w szczególności władzom miasta Kazimierza Dolnego za dotacje na prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w ramach realizacji działań alternatywnych oraz Leszkowi Tomaszewskiemu z Zajazdu Piastowskiego.

Młodzicy Młodsi. Ta drużyna tworzona jest w zasadzie od podstaw, są to roczniki 2001 i młodsi. W tej kategorii wiekowej mecze odbywają się na małych boiskach (bramki ustawione na liniach pola karnego). Czas gry 2x25 minut, gra po 9 zawodników. Młodzi piłkarze na razie „zbierają baty”, ale cóż się dziwić, kiedy ich rówieśnicy występują w tych rozgrywkach często już nawet od 3 lat, a nasi dopiero w nich debiutują. Najmłodsi trzymają się jednak dzielnie, strzelają pierwsze bramki i z meczu na mecz walczą coraz lepiej. Do tej pory zgłoszonych jest pełny skład, nowi chętni są mile widziani! Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki.  Zapraszamy serdecznie rodziców ze swoimi pociechami na stadion w Bochotnicy, po wcześniejszym uzgodnieniu godziny treningu z trenerem Starczynowskim (Tel. 662 445 972).

Dotychczasowe wyniki
Orły Kazimierz - Sławin Lublin 1-6 – bramka Michał Pawłowski
Sygnał Lublin – Orły Kazimierz 0-9 
Orły Kazimierz - BKS Lublin 0-13 
Orły Kazimierz – Michów 1-8 - bramka Michał Pawłowski
Puławiak Puławy – Orły Kazimierz 7-2 – Michał Pawłowski 2

 

Trampkarze Starsi. Zawodników z tej drużyny obserwowaliśmy już w zmaganiach turniejowych, a ich postawa pozwalała na optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Nie zawiedli naszych nadziei: odnieśli cztery zwycięstwa w czterech pierwszych spotkaniach. Jak na nowo zgłoszoną do ligi drużynę jest to wynik znakomity!

W tej kategorii wiekowej gra się już na pełnowymiarowym boisku po 11 zawodników, czas gry 2x40 minut.

Trenerzy Józef Dudek i Damian Miroński również zapraszają wszystkich chętnych. Telefon do Damiana Mirońskiego – 516090636

Dotychczasowe wyniki
Orły Kazimierz - Garbarnia Kurów – 6-3 - bramki: Krzysztof Budzisz, Patryk Sulima (dwie), Krzysztof Giza, Bartłomiej Pyra, Marcin Gazda
LKS Wierzchowiska - Orły Kazimierz 1: 3 (0: 0) - bramki - Patryk Sulima dwie, Marcin Gazda.
Orły Kazimierz - Puławiak Puławy 4: 1 (1: 1) - bramki: samobójcza, Patryk Sulima dwie, Krzysztof Lasota.
Powiślak Końskowola – Orły Kazimierz 1-4 – bramki: Patryk Sulima 2, Bartłomiej Mucha, Krzysztof Giza


Tekst i foto: Robert Sulkiewicz

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • michał
  O której godzinie są treningi młodzików młodszych
 • krzysztof ze skowieszynka
  Pozdrowienia dla Grzegorza i życzenia dobrych wyników a nadto dużej satysfakcji chłopaków z gry bez względu na wynik, najlepiej uwieńczony zwycięstwem :). Grzegorz, może umówimy się kiedyś na towarzyski sparing.
 • sułek
  Niektóre nazwiska są w artykule - to ci którzy strzelili bramki:-) na stronie Orłów (w serwisie "futbolowo")jest więcej informacji. Zapraszamy na mecze w najbliższy weekend, naprawdę serce rośnie kiedy patrzy się na ambicję tej młodzieży (nawet najmłodszych, którzy póki co nie wygrywają)!
 • Dominik
  Kadry wszystkich drużyn młodzieżowych dostępne są na stronie klubu. Dodatkowo opisy meczów i tabele rozgrywek. Zapraszamy.
 • Szok
  Znamy nazwiska trenerów , ale chętnie poznamy nazwiska tych naszych nowych Orłów , zwłaszcza że są bohaterami tego artykułu .

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę