Medytowanie po kazimiersku

"Opanowanie technik oddychania w jodze i medytacji to podstawa relaksacji i doładowywania ciała pozytywną energią, dzięki której chce nam się po prostu działać." - O kazimierskich warsztatach z technik medytacyjnych i relaksacyjnych pisze Dorota Stępień - Góra.

W tym tygodniu w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbyły się pierwsze warsztaty z technik medytacyjnych i relaksacyjnych. Warsztaty zorganizował KOKPiT i Centrum Rozwoju Helisa, zajęcia poprowadziła Joanna Ciurkowska – duchowa uzdrowicielka metodą SRT, trener osobisty, mistrzyni Reiki, tancerka.

Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję nauczyć się medytowania, technik relaksacji i oddychania, dzięki którym łatwiej jest zarządzać emocjami, likwidować skutki stresu zawodowego i osobistego, a także metod magnetyzacji w wizualizowaniu sukcesów w życiu osobistym i w pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się techniki oddychania – pranayamy, czyli udżaj i bastrika. Opanowanie technik oddychania w jodze i medytacji to podstawa relaksacji i doładowywania ciała pozytywną energią, dzięki której chce nam się po prostu działać. Najważniejsza jest bastrika, czyli tzw. „miech”. Udżaj z kolei pobudza przepływ energii w górnej części ciała, stymulując tarczycę i przysadkę. Świadomy oddech jest istotny także podczas relaksacji, którą kończy się każda półtoragodzinna sesja jogi.

Już teraz serdecznie zapraszam na kolejne warsztaty – o terminach będziemy informować na bieżąco. Będzie kolejna szansa, aby dowiedzieć się więcej o pranayamie, potrenować i zacząć realizować swoje życiowe marzenia.


Tekst i zdjęcia:
Dorota Stępień-Góra

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę