Medytowanie po kazimiersku

"Opanowanie technik oddychania w jodze i medytacji to podstawa relaksacji i doładowywania ciała pozytywną energią, dzięki której chce nam się po prostu działać." - O kazimierskich warsztatach z technik medytacyjnych i relaksacyjnych pisze Dorota Stępień - Góra.

W tym tygodniu w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbyły się pierwsze warsztaty z technik medytacyjnych i relaksacyjnych. Warsztaty zorganizował KOKPiT i Centrum Rozwoju Helisa, zajęcia poprowadziła Joanna Ciurkowska – duchowa uzdrowicielka metodą SRT, trener osobisty, mistrzyni Reiki, tancerka.

Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję nauczyć się medytowania, technik relaksacji i oddychania, dzięki którym łatwiej jest zarządzać emocjami, likwidować skutki stresu zawodowego i osobistego, a także metod magnetyzacji w wizualizowaniu sukcesów w życiu osobistym i w pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się techniki oddychania – pranayamy, czyli udżaj i bastrika. Opanowanie technik oddychania w jodze i medytacji to podstawa relaksacji i doładowywania ciała pozytywną energią, dzięki której chce nam się po prostu działać. Najważniejsza jest bastrika, czyli tzw. „miech”. Udżaj z kolei pobudza przepływ energii w górnej części ciała, stymulując tarczycę i przysadkę. Świadomy oddech jest istotny także podczas relaksacji, którą kończy się każda półtoragodzinna sesja jogi.

Już teraz serdecznie zapraszam na kolejne warsztaty – o terminach będziemy informować na bieżąco. Będzie kolejna szansa, aby dowiedzieć się więcej o pranayamie, potrenować i zacząć realizować swoje życiowe marzenia.


Tekst i zdjęcia:
Dorota Stępień-Góra

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę