Majówka na Grodzisku Żmijowiska

Tradycyjnie, jak co roku Grodzisko Żmijowiska nowy sezon rozpoczyna Spotkaniami z Archeologią. Tym razem wydarzenie zostanie wzbogacone o grę terenową „Tajemnice słowiańskiej osady. Ostatni dzień”.

Grodzisko Żmijowiska, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, jak co roku rozpoczyna sezon wraz z początkiem maja. Pierwszy majowy weekend to czas, gdy w słowiańskim grodzie znów zaczyna tętnić życie, a to za sprawą nie tylko archeologów, ale także zwiedzających.


Tegoroczne „Spotkania z Archeologią” odbędą się w najbliższy weekend, czyli w dniach 30 kwietnia – 1 maja w godzinach 10.00 – 16.00. Co ciekawego będziemy mogli zobaczyć wtedy na Grodzisku Żmijowiska?


- Będzie można w towarzystwie archeologa zwiedzić rekonstrukcje słowiańskiego grodu i osady, przy ognisku posłuchać opowieści o wczesnośredniowiecznych dziejach tego miejsca i okolic – czytamy w zaproszeniu. - Niewątpliwą atrakcją tegorocznych „Spotkań z Archeologią” będzie możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanej przez Opolskie Centrum Kultury grze terenowej „Tajemnice słowiańskiej osady. Ostatni dzień”. 


Gra terenowa przygotowana przez OCK w Opolu Lubelskim będzie wspaniałą i niepowtarzalną okazją, by wcielić się w mieszkańców słowiańskiej wioski na Żmijowiskach starających się rozwikłać zagadkę zaginionej osoby. Na tę okazję organizatorzy stworzyli listę zadań do wykonania. Uczestnicy będą musieli wykorzystać poznane rzemiosło słowiańskie, własną wiedzę, umiejętności i spryt.


- To czy uda im się odkryć wszystkie tajemnice zależy od właściwej interpretacji znajdowanych śladów i umiejętności łączenia poznanych faktów – piszą organizatorzy. -   Zadania będą okazją do poznania całej osady i jej otoczenia, a ich zakończenie może doprowadzić graczy do początku, bo każdy koniec daje początek nowej, nieznanej przygodzie.


Udział w grze terenowej jest bezpłatny. Każdy, kto ukończył 13 lat może spróbować swoich sił. Start o godzinie 13.00, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Spotkań z Archeologią. Jednak należy pamiętać o tym, że liczba uczestników jest ograniczona, więc lepiej nie zwlekać i już dziś zgłosić swój udział. Można to zrobić drogą mailową: archeologia@mnkd.pl lub telefonicznie: 517 331 553.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę