Majówka na Grodzisku Żmijowiska

Tradycyjnie, jak co roku Grodzisko Żmijowiska nowy sezon rozpoczyna Spotkaniami z Archeologią. Tym razem wydarzenie zostanie wzbogacone o grę terenową „Tajemnice słowiańskiej osady. Ostatni dzień”.

Grodzisko Żmijowiska, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, jak co roku rozpoczyna sezon wraz z początkiem maja. Pierwszy majowy weekend to czas, gdy w słowiańskim grodzie znów zaczyna tętnić życie, a to za sprawą nie tylko archeologów, ale także zwiedzających.


Tegoroczne „Spotkania z Archeologią” odbędą się w najbliższy weekend, czyli w dniach 30 kwietnia – 1 maja w godzinach 10.00 – 16.00. Co ciekawego będziemy mogli zobaczyć wtedy na Grodzisku Żmijowiska?


- Będzie można w towarzystwie archeologa zwiedzić rekonstrukcje słowiańskiego grodu i osady, przy ognisku posłuchać opowieści o wczesnośredniowiecznych dziejach tego miejsca i okolic – czytamy w zaproszeniu. - Niewątpliwą atrakcją tegorocznych „Spotkań z Archeologią” będzie możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanej przez Opolskie Centrum Kultury grze terenowej „Tajemnice słowiańskiej osady. Ostatni dzień”. 


Gra terenowa przygotowana przez OCK w Opolu Lubelskim będzie wspaniałą i niepowtarzalną okazją, by wcielić się w mieszkańców słowiańskiej wioski na Żmijowiskach starających się rozwikłać zagadkę zaginionej osoby. Na tę okazję organizatorzy stworzyli listę zadań do wykonania. Uczestnicy będą musieli wykorzystać poznane rzemiosło słowiańskie, własną wiedzę, umiejętności i spryt.


- To czy uda im się odkryć wszystkie tajemnice zależy od właściwej interpretacji znajdowanych śladów i umiejętności łączenia poznanych faktów – piszą organizatorzy. -   Zadania będą okazją do poznania całej osady i jej otoczenia, a ich zakończenie może doprowadzić graczy do początku, bo każdy koniec daje początek nowej, nieznanej przygodzie.


Udział w grze terenowej jest bezpłatny. Każdy, kto ukończył 13 lat może spróbować swoich sił. Start o godzinie 13.00, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Spotkań z Archeologią. Jednak należy pamiętać o tym, że liczba uczestników jest ograniczona, więc lepiej nie zwlekać i już dziś zgłosić swój udział. Można to zrobić drogą mailową: archeologia@mnkd.pl lub telefonicznie: 517 331 553.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę