Majówka Archeologiczna 2011

zobacz więcej (18)

Już rozpoczęła się IX Majówka Archeologiczna w Chodliku. Co tym razem można zobaczyć na chodelskim grodzisku?

Już od kilku lat, w ostatni majowy weekend powracają na teren dawnego grodziska w Chodliku duchy jego dawnych mieszkańców. Miejsce znów ożywa dzięki postaciom w strojach dawnych Słowian. Tak jest również i w tym roku. Od środy do piątku (25 -27 maja) grodzisko zwiedzać można w godzinach od 9:00 do 16:00.  Co tam ciekawego?

W tym roku posłuchać możemy krótkiego wykładu przy makiecie grodziska oraz zdobyć podstawową wiedzę o okresie wczesnośredniowiecznym i plemionach, które zamieszkiwały te tereny. Przez cały czas odbywają się również pokazy różnorodnych rzemiosł, m.in. łucznictwa, tkactwa i biżuterii, kuglarstwa czy bursztyniarstwa.

Kilka razy w ciągu dnia na majdanie odbywają się również komentowane przez prowadzącego pokazy walk wraz z prezentacją uzbrojenia. Ponadto można uczestniczyć w warsztatach tańca dawnego, oglądać prezentacje strojów i tańców dawnych oraz pokazy nawiązujące do dawnych wierzeń i tradycji ludowej.

W sobotę 28 maja zapraszamy do Chodlika od godziny 12:00 do 22.00. W trakcie sobotniego programu widzowie będą mogli zwiedzić poszczególne stanowiska prezenterskie, ale również uczestniczyć w pokazach i prezentacjach. Finalnym punktem programu będzie widowisko „Taniec z ogniem”, które rozpocznie się o godz. 21.30, kończąc Majówkę Archeologiczną – Chodlik 2011.

Wszelkie atrakcje dostępne będą dla zwiedzających w godzinach:
środa - piątek od 9.00 do 16.00
sobota od 12.00 do 22.00

Bilety wstępu w cenach:
normalny: 8,00 zł
ulgowy: 6,50 zł
rodzinny – 20,00 zł
opiekunowie grup (szkolnych) - bezpłatnie

Na terenie imprezy znajdują się parkingi zarówno dla samochodów osobowych, jak i dla autokarów.

Jak tu dojechać? Wyjeżdżamy z Kazimierza w stronę Opola Lubelskiego i w Karczmiskach naprzeciwko szkoły skręcamy w prawo. Przejeżdżamy 2 km odcinek drogi, po czym skręcamy w lewo, w drogę, która prowadzi prosto do Chodlika. Grodzisko znajduje się na samym końcu wsi. Dla ułatwienia dojazdu w okolicy na czas jej trwania rozmieszczone będą specjalne drogowskazy.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę