Majówka Archeologiczna 2011

zobacz więcej (18)

Już rozpoczęła się IX Majówka Archeologiczna w Chodliku. Co tym razem można zobaczyć na chodelskim grodzisku?

Już od kilku lat, w ostatni majowy weekend powracają na teren dawnego grodziska w Chodliku duchy jego dawnych mieszkańców. Miejsce znów ożywa dzięki postaciom w strojach dawnych Słowian. Tak jest również i w tym roku. Od środy do piątku (25 -27 maja) grodzisko zwiedzać można w godzinach od 9:00 do 16:00.  Co tam ciekawego?

W tym roku posłuchać możemy krótkiego wykładu przy makiecie grodziska oraz zdobyć podstawową wiedzę o okresie wczesnośredniowiecznym i plemionach, które zamieszkiwały te tereny. Przez cały czas odbywają się również pokazy różnorodnych rzemiosł, m.in. łucznictwa, tkactwa i biżuterii, kuglarstwa czy bursztyniarstwa.

Kilka razy w ciągu dnia na majdanie odbywają się również komentowane przez prowadzącego pokazy walk wraz z prezentacją uzbrojenia. Ponadto można uczestniczyć w warsztatach tańca dawnego, oglądać prezentacje strojów i tańców dawnych oraz pokazy nawiązujące do dawnych wierzeń i tradycji ludowej.

W sobotę 28 maja zapraszamy do Chodlika od godziny 12:00 do 22.00. W trakcie sobotniego programu widzowie będą mogli zwiedzić poszczególne stanowiska prezenterskie, ale również uczestniczyć w pokazach i prezentacjach. Finalnym punktem programu będzie widowisko „Taniec z ogniem”, które rozpocznie się o godz. 21.30, kończąc Majówkę Archeologiczną – Chodlik 2011.

Wszelkie atrakcje dostępne będą dla zwiedzających w godzinach:
środa - piątek od 9.00 do 16.00
sobota od 12.00 do 22.00

Bilety wstępu w cenach:
normalny: 8,00 zł
ulgowy: 6,50 zł
rodzinny – 20,00 zł
opiekunowie grup (szkolnych) - bezpłatnie

Na terenie imprezy znajdują się parkingi zarówno dla samochodów osobowych, jak i dla autokarów.

Jak tu dojechać? Wyjeżdżamy z Kazimierza w stronę Opola Lubelskiego i w Karczmiskach naprzeciwko szkoły skręcamy w prawo. Przejeżdżamy 2 km odcinek drogi, po czym skręcamy w lewo, w drogę, która prowadzi prosto do Chodlika. Grodzisko znajduje się na samym końcu wsi. Dla ułatwienia dojazdu w okolicy na czas jej trwania rozmieszczone będą specjalne drogowskazy.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę