Ludzieńkowie z Kazimierzem w tle

zobacz więcej (17)

Ludzieńkowie zawitali do Kazimierza. I na trochę tu zostaną. Jednak zapewne znaczna ich część pojedzie w świat, a wraz z nią „Magiczne wspomnienia z Kazimierza”.

Czy na kartce papieru, w jednym rysunku można opowiedzieć piękną historię miłości? Jest to trudne zadanie. Jednak możliwe do wykonania. Szczególnie dla takiego artysty, jakim jest Dariusz Twardoch. Czy znacie Ludzieńków i ich historię? Jeśli nie, koniecznie musicie ich poznać. Jednak kiedy już to zrobicie, oni pozostaną w waszej pamięci na zawsze. A wraz z nimi cała gama emocji, z miłością i bliskością na czele.

Ludzieńkowie to bohaterowie pięknego, ale i smutnego wiersza autorstwa Leśmiana. A od ponad dwudziestu lat są także tematem przewodnim prac Dariusza Twardocha. Ludzieńkowie żyją własnym życiem, podróżują, zwiedzają świat. Tym razem przybyli do Kazimierza Dolnego, gdzie spędzają miło czas.

Spotkać ich można w Galerii Grabskich, gdzie otwarta została wystawa prac Dariusza Twardocha pt. „Magiczne wspomnienia z Kazimierza”.
- W tym roku zarówno plansze, jak i kalendarz są związane tylko z Kazimierzem – mówi Dariusz Twardoch. – Starałem się bardzo, by Kazimierz był widoczny. Przyjeżdżam tu od osiemnastego roku życia, a obecnie nawet pomieszkuję w Miasteczku i staram się bardzo, by stać się w pełni kazimierzakiem. Samo Miasteczko urzekło mnie swoją historią, ale i magią. Co zabawne, przyjeżdżając tu jako młody człowiek, marzyłem o tym, by być malarzem kazimierskim… i się udało.

Artysta inspiracje czerpie ze świata i ze środka, z samego siebie. Za pomocą Ludzieńków obdarowuje ludzi ciepłem i magią, które rozgaszczają się w domach. Któż z nas nie chciałby stać się częścią tego ludzieńkowego magicznego świata przepełnionego miłością, delikatnością oraz baczeniem na drugiego człowieka?..

- Miłość jest widoczna we wszystkich tych obrazach – mówi Olga Grabska. – Miłość i ciepło. Bardzo często przedstawiając twórczość Dariusza, mówię, że jest to twórczość o miłości. I tak w rzeczywistości jest. Wszystkie te obrazy są o miłości, o naszym życiu, relacjach, jakie nas łączą. Każdy z nas może znaleźć w tych obrazach i sentencjach swoje pięć minut. Swoje emocje, uczucia i wspomnienia.

Wystawa potrwa do połowy stycznia. Oprócz samych obrazów w galerii nabyć można także ludzieńkowy kalendarz na rok 2018. A mając odrobinę szczęścia, na miejscu spotkamy także artystę, który wpisze nam autograf…

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę