Letnie Wieczory Muzyczne rozpoczęte

Skomentuj (1)

XIV Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu Dolnym zostały otwarte. Na inauguracyjnym koncercie wystąpił Karol Gołębiowski oraz Trio Bandurzystek ORIANA z Ukrainy.

Karol Gołębiowski urodził się w 1954 roku w Warszawie. Studiował na Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem Joachima Grubicha, Lionela Rogga - Konserwatorium Genewskie - oraz Hermana Verschraegena - Krolewskie Konserwatorium w Brukseli. Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych w Monachium, Norymberdze, Brugge, Speyer czy Rzymie.

 

Od 1981 roku artysta mieszka w Brukseli, gdzie prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym "Europejskiego Festiwalu Organowego", obejmującego 60 miast w 14 krajach europejskich.

Tercet bandurzystek „Oriana”, który również wystąpił przed kazimierską publicznością, to profesjonalny zespół, który tworzą absolwentki wyższych uczelni muzycznych Ukrainy. Dziś jest to jeden z lepszych zespołów muzycznych Tarnopola i bardzo często gości on poza granicami kraju.

Występ bandurzystek rozpoczął się pięknym i jakże wzruszającym "Ave Maria" przy akompaniamencie Karola Gołębiowskiego. Wśród wykonywanych przez ukraiński tercet utworów pojawiła się jeszcze m.in. „Barka”, wykonana ku czci Jana Pawła II oraz wszystkim dobrze znana "Dumka na dwa serca", która sobotni koncert zakończyła.

Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność.

Już w sobotę kolejny koncert. Tym razem w oratorium "Droga nadziei" wystąpią: Józef Broda na trombitach, gajdach, okarynach, gajdach oraz Janusz Kohut na organach i instrumentach elektronicznych. Zapraszamy do Fary o 19.30.

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę