Aktualności dla "letnie wieczory muzyczne w Kazimierzu"

To już kolejna – dwudziesta ósma – edycja Letnich Wieczorów Muzycznych. W każdą sobotę lipca i sierpnia możemy przyjść do kazimierskiej fary i posłuchać przepięknej muzyki. Pierwszy koncert już w tę sobotę, 7 lipca. Zmiany w programie.

Zachwyca się nią cały świat. Śpiewała u boku takich artystów jak Luciano Pavarotti czy Placido Domingo. Wybitna polska mezzosopranistka Małgorzata Walewska po raz kolejny gościła w Kazimierzu. WYWIAD Z ARTYSTKĄ.

Kolejny weekend upłynie nam w atmosferze V Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co jeszcze przed nami na dwóch filmowych brzegach Wisły?

Krzysztof Kolberger znany aktor i reżyser teatralny zmarł dziś 7 stycznia w Warszawie. Miał 60 lat. W Kazimierzu bywał ostatnio często, prezentując programy poetyckie w ramach Letnich Wieczorów Muzycznych.

Spektakl „Słowo Herberta” zakończy 30 sierpnia o godzinie 19.30 lipcowo – sierpniowe spotkania z muzyką organowa i nie tylko we wnętrzach kazimierskiej Fary.

Trwa XXIV festiwal organowy Letnie Wieczory Muzyczne 9 sierpnia o godzinie 19.00 w Farze kolejny koncert. Tym razem ze szczególną dedykacją – dla Georgija Agratiny w 60 lecie urodzin.

I mamy półmetek XIV Letnich Wieczorów Muzycznych. Każdy dotychczasowy koncert był inny, każdy zabrał nas w zupełnie inną podróż muzyczną, a jednak wszystkie były tak samo niezwykłymi przeżyciami.

To był niezwykły koncert. Nie tego oczekiwałam. A jednocześnie dostałam to, na czym zależało mi najbardziej. Wystarczyło tylko pozwolić sobie: posłuchać.

XIV Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu Dolnym zostały otwarte. Na inauguracyjnym koncercie wystąpił Karol Gołębiowski oraz Trio Bandurzystek ORIANA z Ukrainy.

Koncert bandurzystek z Tarnopola 5 lipca o 19.30 otworzy XXIV edycję Letnich Wieczorów Muzycznych – imprezy, która – zdawało się – zniknie z kalendarza kulturalnego Kazimierza nad Wisłą. Zapraszamy na koncerty do Fary w każdą sobotę lipca i sierpnia.

Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu Dolnym - impreza promująca brzmienie kazimierskich organów, do klawiatury których zasiadali artyści wysokiej klasy, zda się przechodzic do historii. 7 lipca odbył się pierwszy koncert tego lata i wszystko wskazuje na to, że… ostatni.

Pokaż stopkę