Aktualności dla "zabytki kazimierz"

Na rynku wydawniczym ukazało się nowe wydawnictwo poświęcone w całości Kazimierzowi Dolnemu. To Renowacje i Zabytki – krakowski kwartalnik kierowany do szerokiej grupy odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem: architektów, urbanistów, inżynierów, materiałoznawców, projektantów i konserwatorów.

Polska Organizacja Turystyczna zachęca do oddawania głosów na najlepszą atrakcję turystyczną w Polsce. Na liście znajduje się także Kazimierz Dolny. Głosowanie trwa do 15 marca.

Po dwóch latach działalności w wynajmowanych pomieszczeniach w rynku powrócił na swoje miejsce pod nową nazwą. Właśnie dokonano uroczystego otwarcia Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki w nowo wyremontowanym budynku, który obecnie łączy tradycję z nowoczesnością.

Turnieje rycerskie, jarmarki rzemiosła średniowiecznego, widowiska historyczne i inne tego typu atrakcje być może już wkrótce ożywią starościński zamek w Kazimierzu Dolnym. Zamkowa brama zostanie otwarta prawdopodobnie już na Wielkanoc.

Komu zamek?

Pod koniec stycznia ogłoszony zostanie przetarg na dzierżawę zamku i baszty. Miasto liczy, że do kasy wpłynie za roczne użytkowanie tych zabytków 100 tysięcy złotych.

XIV Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu Dolnym zostały otwarte. Na inauguracyjnym koncercie wystąpił Karol Gołębiowski oraz Trio Bandurzystek ORIANA z Ukrainy.

W tym roku kończy się wieloletnia umowa z PTTK dotycząca dzierżawy zamku i baszty. Miasto chce ogłosić przetarg na wyłonienie nowego dzierżawcy i w większym niż dotychczas stopniu partycypować w zyskach z tego tytułu.
23 sierpnia w kazimierskiej Farze rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci jej patrona – świętego Bartłomieja. Nabożeństwom odpustowym, które potrwają do niedzieli, towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne.
Pokaż stopkę