Leśne spotkania

Skomentuj (2)

Przyszła już jesień. Zwierzęta zaczynają intensywne przygotowania do zimy. Postanowiłam zapytać wiewiórkę, czy gromadzi już zapasy.

Przy wejściu do lasu spotkałam dzięcioła.

-Cześć dzięciole!
-Cześć!
-Może widziałeś wiewiórkę?
-Niestety nie, pewnie szykuje zapasy na zimę.
-Ok, dzięki za informacje.

Po drodze napotkałam sójkę, poradziła mi, aby zapytać sowy, która wie wszystko.

-Dzień dobry sowo!
-Dzień dobry!
-Czy nie wiesz, gdzie mogę spotkać wiewiórkę?
-Wiewiórka jest bardzo zajęta, ponieważ zbiera zapasy na zimę. Musi zgromadzić dużo orzechów, żołędzi i innych smakołyków. Problem w tym, że znów zapomni, gdzie ma dziuplę i przyjdzie pożyczyć coś na obiad.
-Dziękuję ci bardzo!

I tak sobie wędrowałam po lesie i obserwowałam zachodzące w przyrodzie zmiany. Nie spotkałam wesołej i, jak się okazało, pracowitej wiewiórki. Będę musiała ponownie wybrać się na jesienny spacer.

Zuzanna Niezgoda
uczennica kl. IV
Szkoła Podstawowa im. Marii Kuncewiczowej

w Rzeczycy

 

Publikacja na www.Kazimierzdolny.pl jest nagrodą w konkursie kreatywnego pisania zorganizowanym w ramach projektu „Multimedialna Książka Życia: tradycyjny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim" prowadzonym przez Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę