Zapraszam cię do kina

Skomentuj (7)

Grażyna Torbicka, festiwal „Dwa Brzegi”, aktorzy i gwiazdorzy, czyli zapraszamy Was do kazimierskiego kina. No i tu pojawia się problem, bo … gdzie jest to kino? 

Pierwsze kroki kierujemy do  Biura Informacji Turystycznej.  Tam dowiadujemy się, że w Kazimierzu... nie ma stałego kina. Kiedyś znajdowało się ono w budynku Starej Synagogi, nosiło nazwę "Wisła".  Jednak teraz, aby obejrzeć film w kinie, mieszkańcy muszą udawać się do innych miast, na przykład do Puław.

 

Nieco lepiej jest w wakacje – pojawia się wtedy kino sezonowe, działające w ramach festiwalu „Dwa Brzegi”. Można wówczas  obejrzeć zarówno najnowsze, jak i dużo starsze produkcje filmowe.

 

A po sezonie?

 

Na razie to pytanie pozostaje bez odpowiedzi.


Krystian Czuchryta, Zuzia Kowalik, Ola Tarnas
Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
opiekun: Agnieszka Boguta,
opiekun redakcji szkolnej gazety "Kleks"

 

Publikacja na www.Kazimierzdolny.pl jest nagrodą w konkursie kreatywnego pisania zorganizowanym w ramach projektu „Multimedialna Książka Życia: tradycyjny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim" prowadzonym przez Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • ala
  Kino za rogiem powinno wznowić działalność.
  • Mirabelka
   No wlasnie, dlaczego Kino za rogiem nie funkcjonuje, czy ktos zna odpowiedz? od kogo zalezy, zeby moglo wznowic swoja dzialalnosc? Tam mozna bylo obejrzec calkiem dobre, niekoniecznie komercyne filmy.
 • Kazimierz
  No krótkie ale treściwe, kino mamy coraz ostatnio burmistrz lubi grać główną rolę. Może czas na Oskary za rolę...
 • Dana
  W ciepłe miesiące jest kino w Starej Łaźni. A co z Kinem za rogiem? Już nie działa?
 • ixi
  Głęboki,poruszający artykuł.Nie pozbieram się do jutra.
 • pijany znad Grodarza
  Co to ma być ?
  • Rycho
   to "kreatywne pisanie" młodzieży z Niemiec ( tych pod Lublinem )

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę