Zapraszam cię do kina

Skomentuj (7)

Grażyna Torbicka, festiwal „Dwa Brzegi”, aktorzy i gwiazdorzy, czyli zapraszamy Was do kazimierskiego kina. No i tu pojawia się problem, bo … gdzie jest to kino? 

Pierwsze kroki kierujemy do  Biura Informacji Turystycznej.  Tam dowiadujemy się, że w Kazimierzu... nie ma stałego kina. Kiedyś znajdowało się ono w budynku Starej Synagogi, nosiło nazwę "Wisła".  Jednak teraz, aby obejrzeć film w kinie, mieszkańcy muszą udawać się do innych miast, na przykład do Puław.

 

Nieco lepiej jest w wakacje – pojawia się wtedy kino sezonowe, działające w ramach festiwalu „Dwa Brzegi”. Można wówczas  obejrzeć zarówno najnowsze, jak i dużo starsze produkcje filmowe.

 

A po sezonie?

 

Na razie to pytanie pozostaje bez odpowiedzi.


Krystian Czuchryta, Zuzia Kowalik, Ola Tarnas
Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
opiekun: Agnieszka Boguta,
opiekun redakcji szkolnej gazety "Kleks"

 

Publikacja na www.Kazimierzdolny.pl jest nagrodą w konkursie kreatywnego pisania zorganizowanym w ramach projektu „Multimedialna Książka Życia: tradycyjny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim" prowadzonym przez Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • ala
  Kino za rogiem powinno wznowić działalność.
  • Mirabelka
   No wlasnie, dlaczego Kino za rogiem nie funkcjonuje, czy ktos zna odpowiedz? od kogo zalezy, zeby moglo wznowic swoja dzialalnosc? Tam mozna bylo obejrzec calkiem dobre, niekoniecznie komercyne filmy.
 • Kazimierz
  No krótkie ale treściwe, kino mamy coraz ostatnio burmistrz lubi grać główną rolę. Może czas na Oskary za rolę...
 • Dana
  W ciepłe miesiące jest kino w Starej Łaźni. A co z Kinem za rogiem? Już nie działa?
 • ixi
  Głęboki,poruszający artykuł.Nie pozbieram się do jutra.
 • pijany znad Grodarza
  Co to ma być ?
  • Rycho
   to "kreatywne pisanie" młodzieży z Niemiec ( tych pod Lublinem )

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę