Leśmian i Ożóg w Kuncewiczówce

140 lat temu urodził się Bolesław Leśmian. W tym roku również przypada 80. rocznica jego śmierci. Z tej okazji Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na wystawę prac Stanisława Ożoga.

W najbliższą sobotę 1 lipca o godzinie 16.00 w Domu Kuncewiczów oddziale Muzeum Nadwiślańskiego otwarta zostanie wystawa prac Stanisława Ożoga, na której zaprezentowane zostaną akwarele ilustrujące poezje Bolesława Leśmiana.

Stanisław Ożóg należący do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki pochodzi z Rzeszowszczyzny. Zajmuje się projektowaniem graficznym książek, kalendarzy, albumów, ilustruje bajki dla dzieci oraz tomiki poetyckie. W swoim dorobku artystycznym Stanisław Ożóg posiada setki prac wykonanych piórkiem i tuszem oraz w technice gwaszu. Jest autorem ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Od 1987 roku bierze udział w corocznych plenerach ilustratorów organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Zamościu.

Wystawa prac Stanisława Ożoga wpisuje się w cykl imprez, które w roku rocznicowym Bolesława Leśmiana, przypomną dorobek twórczy tego wielkiego poety.

Ekspozycji prac leśmianowskich będzie towarzyszyć spotkanie z dziennikarzem, literatem i reżyserem filmowych Adamem W. Kulikiem. Jest on autorem filmu o lubelskich wątkach w biografii B. Leśmiana i doskonale przyjętej na rynku książki „Leśmian, Leśmian”.

Wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę