Ona i On (wideo)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (12)

W 28. rocznicę śmierci Marii Kuncewiczowej w Kuncewiczówce wystawiono spektakl słowno – muzyczny „Ona i On” oparty na poezji Elik Aimée, czyli Elżbiety Olszewskiej Schilling – historyk, dziennikarki radiowo-telewizyjnej, poetki i prozatorki.

Kuncewiczówka stała się w sobotnie popołudnie sceną rozmowy lirycznej opartej o poezje z najnowszego tomiku poetyckiego Elik Aimée – Elżbiety Olszewskiej Schilling – „Sztambuch liryczny”. Ten miłosny dialog, bardzo osobisty, w wykonaniu samej autorki oraz towarzyszącego jej Czesława Banaszczyka, pozwalał odnieść się do własnej historii każdego ze słuchaczy. Artystom towarzyszyła na gitarze Elżbieta Malecińska, wykonując utrzymane w podobnym klimacie własne kompozycje. Jej anielski głos dopełniał całości.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Kolo
  Tymi firankami z poliestru zasłońcie dziury w murze wokół tarasu.
 • Kolo
  U Kuncewiczów nie było żadnych firanek,"Kóstoszu". A co z "mórkiem"? I z programem artystycznym w siedzibie pisarki, która była 2 razy nominowana do literackiej nagrody Nobla?
  • pan Kóstorz
   A kosmopolitom na co firanki
  • Nobel Kazimierz
   Komediant Pietrzak też kandydował na Prezydenta RP
 • Disigner
  Patrz fot. nr 12: w oknach willi Pod Wiewiórką, inteligenckiej siedziby z dwudziestolecia międzywojennego, wiszą PRL-owskie firanki z poliestru. A murek się wali. A...
  • Designer
   ...designer, of course.
  • kóstosz
   Posanacyjne firanki zżarły mole. Żandarmi niemieccy glansowali nimi później swoje buty. Firanki z Zakładów Włókienniczych im.Juliana Marchlewskiego to dobry i trwały jednak produkt

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę