Latynoskie brzmienie Beatlesów

Skomentuj (3)

Ona jest gwiazdą światowego jazzu. On - jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncert Grażyny Auguścik i Paulinho Garcii promujący nową płytę „The Beatles Nova” z piosenkami zespołu The Beatles w niezwykłych, latynoskich aranżacjach odbędzie się  w Kazimierzu 10 marca w SARP-ie.

Na co dzień mieszkają w Chicago, choć koncertują w wielu miejscach na świecie. Razem nagrali już trzy płyty, indywidualnie każde z nich ma wypracowaną mocną pozycję na rynku muzycznym.

O Grażynie Auguścik mówi się, że jest jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Na swoim koncie ma 13 płyt, wiele z nich okazało się wydarzeniem muzycznym. Nic więc dziwnego, że aż czterokrotnie pismo „Jazz Forum Magazine” w plebiscycie publiczności przyznało jej tytuł najlepszej wokalistki jazzowej. Ostatni jej projekt "Chopin World Sound" przez krytyków Chicago Tribune i New York Times uznany został obok koncertów Milesa Davisa, Elli Fitzgerald, Franka Sinatry, Wyntona Marsalisa, Danilo Pereza i Marcusa Robertsa.za jedno z 10 najważniejszych wydarzeń minionych 30 lat. Ukoronowaniem dotychczasowych sukcesów można uznać przyznanie Grażynie Auguścik przez Fundację „Teraz Polska” tytułu Wybitnego Polaka 2011 roku oraz dorocznej nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2011.

Paulinho Garcia
jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Na swoim koncie ma 11 płyt, które cieszą się popularnością wśród publiczności obu Ameryk.

- Nasza muzyka z "krainy łagodności" uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwilą ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym – to energia nasycona słońcem, która leczy – mówi Grażyna Auguścik o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia.

Koncert Grażyny Auguścik i Paulinho Garcia promujący ich nową płytę „The Beatles Nova” odbędzie się Kazimierzu Dolnym 10 marca w Domu Architekta SARP – ul. Rynek 20 godz. 19.00.

 

Rezerwacja biletów – tel. 81 883 55 00 lub 609 931 500

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Hotele

DOM ARCHITEKTA SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę