Krakowska: oczekiwany remont

Skomentuj (11)

Na remont ulicy Krakowskiej mieszkańcy Kazimierza Dolnego czekają od lat. Latem zastawiona jest ona samochodami, aż ciężko przejechać. Gdy spadnie potężny deszcz, bywa zalewana. Nadszedł czas na przebudowę!

Na początku listopada bieżącego roku w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym podpisana została umowa na realizację zadania pod nazwą: „Przebudowa i budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej w ulicy Klasztornej i Krakowskiej w Kazimierzu Dolnym”. Roboty rozpoczną się na początku przyszłego roku i potrwają do maja 2013. Po skończeniu prac ulica będzie bez wątpienia pięknie wyglądać, jednak podczas przebudowy lekko nie będzie.

- Już wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Klasztornej i Krakowskiej polegająca na wykonaniu nowej kanalizacji sanitarnej i burzowej, wymianie wodociągu oraz położeniu nowej nawierzchni – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – W najbliższych dniach nastąpi przekazanie placu budowy firmie, która wygrała przetarg.

Przetarg na przebudowę ulicy Klasztornej i Krakowskiej wygrała firma WOD-BUD z Kraśnika. Koszt inwestycji to 2  276 676, 25. Zadanie to jest współfinansowane przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

- Najważniejsze, że rozwiązany zostanie w końcu problem wód opadowych – tłumaczy Grzegorz Dunia. – Obecnie ulica jest tak ukształtowana i zabudowana, że w niektórych miejscach podczas obfitych opadów deszczu są zalewane niektóre nieruchomości. Dlatego też przy tej inwestycji ma być wykonana kanalizacja burzowa.

Prace na ulicy Krakowskiej i Klasztornej rozpoczną się w styczniu przyszłego roku i potrwają do maja. W szczycie sezonu turystycznego, czyli od czerwca do sierpnia realizacja prac zostanie przerwana. We wrześniu robotnicy powrócą i pozostaną tam prawdopodobnie do maja 2013 roku. Wtedy też inwestycja ma zostać zakończona.

- Jest to duża i bardzo skomplikowana inwestycja ze względu na to, że będzie realizowana na terenie ścisłej zabudowy – tłumaczy burmistrz Grzegorz Dunia. - Wykonawca będzie miał na pewno duży problem, by pogodzić prowadzenie prac z umożliwieniem mieszkańcom dojazdu do nieruchomości. Wiadomo jednak, że w pewnym okresie czasu, na pewnych odcinkach ten dojazd będzie bardzo utrudniony czy też nawet niemożliwy.

- Już teraz zwracam się z prośbą do mieszkańców, do właścicieli posesji mieszczących się przy ulicy Krakowskiej i Klasztornej o dużą wyrozumiałość i cierpliwość – mówi Grzegorz Dunia. - Mam nadzieję, że uda nam się wykonać to zadanie bez większych problemów i będziemy mieli kolejny piękny, unowocześniony fragment miasta. Jednak zanim to nastąpi, trzeba przetrwać prace na tej ulicy. A to nie zawsze będzie łatwe.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • esteta
  To była najpiękniejsza ulica Kazimierza. Jak zabudowano i wybetonowano wszystkie skrawki zieleni, jest to jedna wielka tragedia :(((
 • zdzisław
  Najwyższy czas,że najpiękniejsza ulica Kazimierza doczekała się przebudowy.Jestem byłym mieszkańcem tego przeuroczego miasteczka, mieszkającym przy ulicy Krakowskiej i gdy po kilkudziesięciu latach odwiedziłem moje rodzinne strony to jedyne co mnie załamało to wygląd inawierzchnia ul krakowskiej,Klasztornej i Cmentarnej01,12.11./14,04.
 • mieszkaniec
  Yog mało tego wszyscy mieszkańcy ul krakowskiej którzy się budują korzystają z tamtej drogi. Do mnie osobiście docierały samochody 30 tonowe i nie miały żadnego problemu
  Do modernizacji portu używano koparek która były tamtędy przewożone
 • ANKA
  Zastanawiam się co jest determinantą , czy zapowiedź inwestycyjna wpływowych prywatnych osób które chcą wybudować hotel, motel itp determinuje gminne inwestycje, czy też gminne inwestycje determinuja te prywatne. Sadząc po zapowiedziach budowy 2 hoteli w kamieniołomach jak też budowy hotelu w poblużu oczyszczalni,która z tego powodu będzie modernizowane (żeby gościom nie śmierdziało) to odpowiedź nasuwa się sama.
 • pijany znad Grodarza
  mix. Nie mów o tym naturze2000, a jeżeli to prawda, to jest to kolejny argument na budowe Centrum w Kamieniolomach. Jest oczywistym , ze kierunek ten oraz Pola Miejskie to szansa na rozbudowę Kazimierza.
 • Yog
  mieszkańcu,a ten zakaz wjazdu na Krakowską to jest wieczny i nie da się go zmienić ?:)))))A droga za kamieniołomem dwumetrowej szerokości wyłożona płytami z 20 % nachyleniem ? Już widzę jak tamtędy przejadą wielotonowe ciężarówki:))))
 • mix
  KOŁO PTTK,BĘDĄ BUDOWANE DWA HOTELE,DLATEGO BURMISTRZ MUSI ZDĄŻYĆ Z KANALIZACJĄ
 • mietek
  Jest jeszcze droga obok wału. Nie straszmy ludzi budową centrum, bo sam remont ulicy bedzie wystarczającym utrudnieniem.
 • mieszkaniec
  Max małe sprostowanie, z tego co wiem wszystkie ciężarówki mają zakaz wjazdu na ul. krakowską. Jedynym dojazdem np do budowy jest droga obok zajazdu piastowskiego następnie w dół po płytach obok kamieniołomu
  Nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie samochodem 20-30 tonowym przez krakowską [z uwagi na stojące samochody turystów i zakaz]
 • Max
  O tak ! Niech remontują ! Ciężarówki do budowy "Centrum Audiowizualnego" przecież którędyś muszą przejechać. Przecież nie bedą się tłukły po starej drodze !
 • mieszkaniec
  Nareszcie, brawo długo oczekiwana inwestycja ruszy do przodu, widać mój głos na obecnego burmistrza nie poszedł na marne

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę