Aktualności dla "ulica Krakowska"

Zmiany na Krakowskiej

Burmistrz Kazimierza Dolnego informuje, że od dnia 7 marca 2019 r. zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego na ul. Krakowskiej w Kazimierzu Dolnym.

Nowa organizacja ruchu wciąż budzi wiele kontrowersji. Mieszkańcy ulicy Krakowskiej spotkali się w tej sprawie z burmistrzem.

Spory wokół inwestycji Zana House w Kazimierzu Dolnym trwają już od dawna. Tematu tego nie zabrakło także podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Stare budynki dawnej bazy Miejskiego Zakładu Komunalnego przy ulicy Krakowskiej już niedługo nie będą straszyły swoim wyglądem. W ubiegłym tygodniu ruszyła ich rozbiórka, która potrwa do końca października.

Krakowska rdzewieje

Kazimierz jako atrakcja dla turystów i urokliwe miejsce do życia dla mieszkańców zachwyca niezwykłym klimatem i estetyką. Niestety są takie miejsca w Kazimierzu, które zachwytu nie budzą, a wręcz przeciwnie. 

Ulica Krakowska już po remoncie. Przejeżdża auto. Kierowca nie spieszy się zbytnio, a ja i tak stoję w obłoczku kurzu. - Proszę pani – słyszę zza płotu – to jeszcze nic! Co tu się dzieje w weekendy, gdy natężenie ruchu większe! Całe tumany walą mi na ogród!

My jesteśmy nie tylko niezadowoleni. My jesteśmy i zmęczeni, i sfrustrowani. I wściekli – mówią mieszkańcy ulicy Krakowskiej, na której od półtora roku prowadzone są prace remontowe.

 

Na remont ulicy Krakowskiej mieszkańcy Kazimierza Dolnego czekają od lat. Latem zastawiona jest ona samochodami, aż ciężko przejechać. Gdy spadnie potężny deszcz, bywa zalewana. Nadszedł czas na przebudowę!

Choć prognozy pogody póki co są optymistyczne, chłodne dni zbliżają się coraz większymi krokami. Jak więc wykorzystać polską złotą jesień? Spacerując i podziwiając, nie tylko przyrodę, ale i również kazimierską architekturę.  ATRAKCJE NA WEEKEND

To jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Kazimierzu. Ze wzgórza rozciąga się widok na Wisłę i jej dolinę, na Janowiec i położony u stóp góry – maleńki Mięćmierz.

Kazimierskie wąwozy lessowe mają niepowtarzalny urok. Warto się im przyjrzeć bliżej. Tym razem proponujemy wycieczkę w wąwóz ograniczający od zachodu Wietrzną Górę, na której rośnie następca słynnego Dębu Króla Kazimierza – świadka królewskich sądów i spotkań z ukochaną Esterką…Przemierzmy Dół zwany Ciepłym.

Pokaż stopkę