Budżet na rok 2012 uchwalony!

Skomentuj (38)

Po długich dyskusjach na zebraniach poszczególnych komisji Rady Miejskiej, radnym udało się w końcu podjąć ostateczną decyzję. Budżet na rok 2012 został uchwalony.

O budżecie na rok 2012 kazimierscy radni dyskutowali cały grudzień. Najpierw rozmowy toczyły się na posiedzeniach poszczególnych komisji, potem na sesji Rady Miejskiej.

- To w naszych rękach jest zarządzanie tymi pieniędzmi – mówi Rafał Suszek, radny. – Musimy więc działać racjonalnie. Ja bardzo się cieszę, że inwestycji w Kazimierzu jest dużo, jednak wydaje mi się, że zbyt dużo tracą na tym okoliczne wsie. Pochylmy się więc nad tym budżetem i podejmijmy mądre decyzje.

Decyzja została podjęta, a budżet uchwalony. Za jego przyjęciem głosowało czternastu radnych. Nikt nie zagłosował przeciw, nikt też się od głosu nie wstrzymał.

Jak wygląda budżet gminy Kazimierz Dolny na rok 2012? Łączna kwota planowanych dochodów ma wynosić 28.768.811 zł, natomiast wydatki gminy mają sięgnąć 30.815.482 zł. Zaplanowano także spłatę kredytów i pożyczek w wysokości 794.972 zł i wykup papierów wartościowych za kwotę 628.000 zł. Wskazanymi w uchwale budżetowej źródłami przychodów równoważącymi budżet są pożyczki i kredyty - 1.469.643 zł oraz wolne środki na rachunku bankowym – 2.000.000 zł.

Do najważniejszych inwestycji 2012 roku zaliczyć możemy m.in. rozbudowę infrastruktury turystycznej związanej z rzeką Wisłą - z projektu „Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego produktu turystycznego przez Kazimierz Dolny, Puławy i Janowiec”. Poza tym kontynuowana będzie budowa hali sportowo – widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Bochotnicy oraz remont Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Nadal prowadzone będą też prace na Wzgórzu Zamkowym w ramach projektu „Rewaloryzacja i zagospodarowanie Zespołu Zamkowego w Kazimierzu Dolnym”. Dodatkowo przebudowana będzie sieć wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej ulicy Nadrzecznej, Klasztornej, Krakowskiej i Góry.

W budżecie na przyszły rok zabezpieczone zostały również środki na remont drogi do Mięćmierza. Ulica Szkolna w Kazimierzu musi za to jeszcze poczekać.

Sporo kontrowersji wzbudził powracający temat „Gazety Kazimierskiej” wydawanej przez Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym. Wyszło bowiem na jaw, że to wcale nie pracownicy urzędu piszą teksty do miesięcznika, jak pierwotnie mówiono, ale redakcją gazety zajmuje się odpłatnie osoba spoza Urzędu. Ujawnione zostały też prawdziwe koszty utrzymania gazety. Jak ta sprawa rozwinie się dalej? Zapewne dowiemy się wkrótce.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (38)

 • Ulka
  Chodzi o odsypy gruzu? ;-)
 • malkontent
  @Anka-To się nazywa ustawka.Po tym są odsypy...profity i tzw. koszta manipulacyjne.
 • ANKA
  Panie Burmistrzu dlaczego tak "tanio" wywozi Pan gruz z zamku, gdzie koszt wywozu 290 m3 wynosi 100 tys złotych!!!
  To jest kolejne marnotrastwo pieniędzy!!!
 • kazimierzak
  sponcz garb na dołach spowalnia ruch tak jak na włostowicach tam garby kosztowały sporo kasy i na dodatek co chwila są remontowane a nasz garbik nie dość że jest za friii to trzyma się świetnie i jestem przekonany że będzie nam służył jeszcze wiele lat to jest oszczędność.
 • pijany znad Grodarza
  Nastapilo coś strasznego. Ktoś podszywa się pod wielu. Jeszcze w tym momencie napisalem ;"Ktoś" , ciągle mniemając, ze jest to CZŁOWIEK.
 • tak sobie myślę - oryginał
  szanujcie nicka swego, możecie mieć gorszego
 • malkontent
  @pijany znad Grodarza, masz rację, przecież nie mamy sobowtórów, nas nikt nie jest w stanie skopiować ha,ha, ha....
 • malkontent
  @pijany z nad Grodarza,posługiwanie się cudzymi nickami, to nie świństwo,to zwykłe chamstwo,prymitywnych żłobów, wychowanych w dołkach po kartoflach.
 • sponcz
  o właśnie trzeba sie zająć tym garbem na Dołach,bo normalnie to jest nie do pomyślenia Pnie Burmistrzu
 • rysiu
  I módlmy sie, aby w budżecie gminy znalazła się odpowiednia kwota, na godne wynagrodzenie Naszej Dzielnej Pani Redaktor!
 • pijany znad Grodarza
  sluchaj niby "pijany znad Grodarza". To co robisz jest na pograniczu przestepstwa, a na bank, jest ŚWIŃSTWEM. Wstydz się.
 • pijany znad Grodarza
  Pan Grzegorz jest najlepszym Burmistrzem jakiego Kazimierz mógłby sobie wyobrazić. Dba o rozwój miasta i gminy. Zatroskany jest losem wielu mieszkańców,kórym przekwalifikowuje działki już przez 6 lat...
  To prawda , niech nam rządzi sto lat!
 • Marysia
  Dobrze by było wygospodarować ze 200 zł na usunięcie garba na drodze przy żródełku, bo Pan Przewodniczący jak będzie jechał do Kazimierza na sesję to może sobie ząbka uszkodzić o kierownicę. Wstyd Panowie, żeby przez 2 lata nie usunąć poważnego zagrożenia na drodze i o jakim rozwoju my tu mówimy. Wiadomo, że droga jest powiatowa, ale znajduje się na Dołach. Ubolewam. Wspaniale zarządzacie oby do wyborów.
 • axa
  Ja Wam mówię jest dobrze, jest dobrze, ale nie najlepiej jest... Pan Grzegorz jest najlepszym Burmistrzem jakiego Kazimierz mógłby sobie wyobrazić. Dba o rozwój miasta i gminy. Zatroskany jest losem wielu mieszkańców,kórym przekwalifikowuje działki już przez 6 lat, ponadto robi wiele inwestycji finansowanych z pożyczek i kredytów, które nie mają żadnego przełożenia na budżet Gminy. Pan Grzegorz jest najlepszy. Niech Nam wiecznie rządzi!!!
 • minio
  a co z zamknięciem wysypiska śmieci w Dąbrówce a gdzie ten wodociąg na Okalu niech aby teraz przyjadą te cwaniaczki na zebranie w Okalu. pan mediator niech nie usuwa postów bo nikt tu nikogo nie obraza tylko ludzie prawdę piszą
 • rysiu
  Wszyscy kochamy przesympatyczną redaktorke Gazety Kazimierskiej!
  Któż inny, jak nie Ona, byłby godzien sprawować tak odpowiedzialną funkcję?
  Czyż nie rozumiecie, o maluczcy, jakie to wyzwanie i poświęcenie? Za te marne pare złotych? Wstydźcie sie, na kolana!
 • pijany znad Grodarza
  Z Rynku. A nim ja :" albom kiem", "albom slep". Jam spojrzał i orzekł..Pan Wacławski i Jego otoczenie ma pięknie.To ,że masz rację .... . Wybacz. Nie wszyscy muszą "jej" chcieć.
  ps. podzielam Twoje racje.
 • malkontent
  O jakoś nie mówimy o gazecie i pani redaktor?Mam nadzieje,ze post nie znajdzie się w koszu!
 • Z Rynku
  Pijany.....Albom kiem, albom ślep-sadowa faktycznie piękna- mówię o odcinku od Amfibaru do Nadwiślańskiej i pytam zarazem,czy nie można było wysupłać na remont całego odcinka tej ulicy?Czy nie można było wykonać projektu na cały odcinek od przeprawy zaczynając i właśnie kończąc na sadowej? Projekt 66 mln złotych Na Kazimierz przypada 5% czy to mówi wam coś!!!!? Czekam na odpowiedź!
 • pijany znad Grodarza
  Z Rynku kieruje pytanie do p. Zbigniewa Waclawskiego :" A co z sadową". To ja odpowiem. Jest piekna co musi cieszyć p. Waclawskiego i stąd Jego Ach.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę