Polska i Irlandia zagrają w jednej drużynie

Trwają wakacje, a młodzież z Kazimierza i Dublina przygotowuje się do realizacji wspólnego projektu. W drugiej połowie sierpnia podczas wyjazdu na Roztocze pracować będzie nad przygotowaniem gry miejskiej, do której zaprosi mieszkańców Zamościa i odwiedzających to miasto turystów.

Polska – Irlandia gramy w jednej drużynie to tytuł projektu realizowanego w Koszczycu przez grupę młodzieży skupionych w Kole Młodych Miłośników Kazimierza Dolnego. W czasie wspólnego wyjazdu na Roztocze młodzi Polacy i Irlandczycy przygotują grę miejską opartą na polskich i irlandzkich legendach, która rozegrana zostanie w Zamościu.


Niedawno zakończyła się wizyta przygotowawcza, podczas której opiekunowie grupy irlandzkiej poznali warunki, w jakich będzie odbywała się wymiana. Odwiedzili miejsca noclegowe w Kazimierzu i w Suścu na Roztoczu, gdzie ma się odbyć wymiana, zapoznali się z programem wymiany i ustalili szczegóły współpracy.


- Jesteśmy pod wrażeniem tego miejsca – powiedział Mark Pierre z ośrodka Sphere17 Regional Youth Servicew Dublinie. – Myślę, ze nasza młodzież będzie się tam świetnie bawić, zwłaszcza że na co dzień nie ma zbyt wiele rozrywek. Mamy do wykonania wiele pracy. Myślę, że nasi młodzi ludzie będą podekscytowani nowymi wyzwaniami.


Wymiana, na którą środki młodzież z Koła Młodych Miłośników Kazimierza Dolnego działającego przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza pozyskała z programu Erasmus Plus, rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. Wartość projektu 10 872,00 EUR.

 

 

Fot. AE. Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

 

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę