Koncertowa wiosna w Zajeździe

Skomentuj (4)

Znakomicie pamiętamy zeszłoroczne klezmerskie koncerty w gościnnych progach Zajazdu Piastowskiego. Kibicowaliśmy, by nie były to jednorazowe występy. Tym milej będzie nam Państwa powiadomić, iż w przeciągu dwóch tygodni, na przełomie kwietnia i maja będziemy mogli tam usłyszeć cztery znakomite zespoły.

20 kwietnia w Wielkanoc zagra Aksak Balkan Trio. Cała trójka muzyków w Kazimierzu jest bardzo dobrze znana i lubiana. Wszyscy pamiętamy występy grupy Čači Vorba podczas dwóch edycji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, a także przy paru innych okazjach. Aksak Trio to Marysia Natanson, Piotr Majczyna i Robert Brzozowski, którzy tworzą również trzon właśnie Čači Vorba. W związku z tym tego dnia w Zajeździe Piastowskim panować będzie żywiołowa, bałkańska muzyka. Dla gości mieszkających w hotelu elementy bałkańskie pojawią się również w wielkanocnym menu.

Koncert odbędzie się w salach Zajazdu, bilety w cenie 20 PLN do kupienia na miejscu w dniu imprezy. Przedsprzedaż w recepcji hotelu lub za pośrednictwem strony internetowej www.zajazdpiastowski.pl

2 i 3 maja Zajazd Piastowski zaprasza na Klezmerską Majówkę!

Dwudniowa muzyczna impreza połączona z piknikiem na świeżym powietrzu odbędzie się w Hali Koncertowej umiejscowionej na terenie hotelu. Nawet w przypadku nieprzychylnej aury kropla deszczu nie zmoczy niczyjej głowy.

Pierwszego dnia zobaczymy na scenie znakomitych klezmerów z  zespołu „Berberys” z Lublina oraz niesamowicie żywiołowy, kipiący energią (również lubelski) „NeoKlez”. Przed Halą Koncertową mogącą pomieścić około 600 widzów organizatorzy zaplanowali również coś dla ciała. Będzie można spróbować smakołyków kuchni żydowskiej, a także przeróżnych dań z grilla.

Wstęp na pierwszy dzień majówki jest wolny.

Drugiego dnia na scenie pokaże się nam rewelacyjna ukraińska kapela, oklaskiwana już w Kazimierzu dwa lata temu – Pushkin Kiev Klezmer Band. Energia bijąca od tych znakomitych muzyków poderwie wszystkich do klezmerskich tańców! W suporcie zagra NeoKlez – oni też potrafią porwać publiczność! Ponieważ obydwa zespoły spotkały się już kiedyś w Kazimierzu, może okazać się, iż czeka nas jeszcze klezmerski jam session.

Podobnie jak pierwszego dnia Klezmerskiej Majówki, także drugiego  zapraszamy do działających obok Hali Koncertowej stoisk gastronomicznych.

Bilety na drugi dzień Klezmerskiej Majówki w cenie 40 PLN można nabyć na miejscu lub przez formularz na stronie www.zajazdpiastowski.pl


O dowóz Państwa na miejsce (a także o powrót) zadbają czerwone meleksy  odjeżdżające z ul. Lubelskiej, obok Kawiarni Rynkowa.

 

Podczas zeszłorocznych koncertów w Zajeździe zabrakło miejsc dla niektórych chętnych, dlatego cieszy nas, że Klezmerska Majówka będzie w tym roku dostępna dla wszystkich!

 

Tekst: Klezmer

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • pijany znad Grodarza
  Prawdą jest, że tego rodzaju muzyka na Rynku była WYDARZENIEM . Rzeczą pilną jest jej powrót.Liczę na Burmistrza, że zobowiąże odpowiedzialnych za KULTURĘ do podjecia stosownych działań.
 • szok
  Festiwal? poszedł na taras i wróci zaraz.
 • Ewa
  Kiedy wróci festiwal?
 • Rostowscy
  Bardzo się cieszę! Brakowało mi i moim znajomym klezmerskiej nuty w Kazimierzu! Nie wiem dlaczego nie ma już klezmerów w restauracji bodajże "U Żydowskiego Fryzjera". Dobrze że wracaja, przyjedziemy na 100%!.

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę