Koncert Mamiko Ueyamy w Kazimierzu

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w trzecim roku życia. Dziś jest dojrzałą pianistką, która od 18 lat mieszka i koncertuje w Polsce. 12 grudnia wystąpi w Kazimierzu. Koncert Mamiko Ueyamy już jutro w KOKPiT!

Mamiko Ueyama Akademię Muzyczną ukończyła w Osace w klasie prof. S. Ueda. Jeszcze w czasie studiów występowała jako solistka z orkiestrą Opera House w Osace. W 1993 została finalistką konkursu Japońskiego Stowarzyszenia Pianistów Pedagogów otrzymując nagrodę specjalną, a w 1994 r. na Koncercie Młodych Talentów w Japonii zdobyła nagrodę specjalną za wykonanie utworów K. Szymanowskiego.

Do Polski przyjechała trzy lata później na trzyletni staż podyplomowy, który ukończyła z oceną celującą. Nie wróciła jednak do Japonii. Związała się na stałe z Warszawą, gdzie założyła rodzinę. Brała udział w wielu konkursach pianistycznych. Ważniejsze z nich to Międzynarodowy Konkurs im. K. Szymanowskiego w Łodzi w 2001 r., oraz Międzynarodowy Konkurs im. Marii Canals w Barcelonie w 2003 r. gdzie otrzymała honorowy medal.

- Jej wykonawstwo harmonijnie łączy w sobie artystyczną dojrzałość z wysokim poziomem mistrzostwa technicznego. Artystka w swoich interpretacjach wyróżnia się wrażliwością na piękno dźwięku, jego barwę oraz wnikliwą analizę formy i dopracowaniem szczegółów utworu – tak pisze o muzyce wykonywanej przez Mamiko Ueyamę rosyjska pianistka Tatiana Szebanowa.

Niedawno Mamiko Ueyama występowała w Puławach w ramach Festiwalu „Wszystkie Strony Świata”. Teraz będzie miała okazję posłuchać jej wykonania publiczność kazimierska.


W programie:


P.Czajkowski: Grudzień-Boże narodzenie z cyklu „Pory roku”
L.v.Beethoven: Sonata cis-moll op.27-2 „Księżycowa”
R.Schumann=F.Liszt: Pieśń miłosna
B.Bartók: Rumuńskie tańce ludowe BB 68
1. Bot-tanc (Stick Dance)
2. Braul (Sash Dance)
3. Topogo (The Stomper)
4. Bucsumi tanc (Bucsumi Dance)
5. Roman polka (Romanian Polka)
6. Aprozo (Quick Dance)
F.Chopin: 3 Nokturny op.9
nr.1 b-moll
nr.2 Es-dur
nr.3 H-dur
Walc As-Dur op.34-1
Ballada g-moll op.23

Koncert Mamiko Ueyamy już w sobotę 12 grudnia o godz. 16.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury ul. Lubelska. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja telefoniczna: 81 881 00 40.

 

Koncert jest jednym z wydarzeń 9. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.

 

 

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę