Kolejka wąskotorowa powróciła na tory

Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę, aż do końca września, możemy wybrać się na ciekawą wycieczkę po Kotlinie Chodelskiej.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jest jedną z największych atrakcji regionu. Niedzielna wycieczka wąskotorówką to ciekawa przygoda dla całej rodziny. Powoli jadący pociąg, malownicza trasa oraz ten niepowtarzalny klimat... A na zakończenie – ognisko. Brzmi sielsko. I tak jest.

Wycieczki wąskotorówką cieszą się ogromną popularnością. Zarówno wśród turystów z mniej lub bardziej odległych zakątków kraju, jak i lokalnej społeczności. Jeśli pogoda dopisuje, do kasy ustawiają się długie kolejki. Czasem brakuje nawet miejsc stojących.

Pociąg wyrusza od lat o tej samej porze: w każdą niedzielę o godzinie 11.00. Na razie stała jest także trasa: Karczmiska – Opole Lubelskie/Poniatowa – Karczmiska – Polanówka. Warto dodać, że nie ma konieczności, by podróżować na całej trasie. Można skorzystać tylko z części wycieczki, czyli zrezygnować z ogniska lub też na odwrót, nie jechać do Opola Lubelskiego czy Poniatowej, a pojechać do Polanówki. Korzystając z części trasy, zapłacimy mniej.

 

Rozkład jazdy: Karczmiska – odjazd o godz. 11.00; Opole Lubelskie/Poniatowa – przyjazd godz. 11.40, odjazd – 11.50; Karczmiska – przyjazd godz. 12.30, odjazd – 12.35; Polanówka ognisko – godz. 13.00 – 14.30; Karczmiska – przyjazd godz. 15.00.

 

Co ważne, w tym roku cennik nie uległ zmianom. Wygląda on tak, jak w roku ubiegłym. Dorośli za przejazd całą trasą (Karczmiska – Opole Lubelskie/Poniatowa – Karczmiska – Polanówka (ognisko) – Karczmiska) zapłacą 22 zł, bilet zniżkowy dla dzieci wynosi zaś 14 zł. Są też bilety rodzinne: 2+1 i 2+2. Dzięki temu trzyosobowa rodzina za wycieczkę zapłaci 50 zł, zaś czteroosobowa – 58 zł (za każde kolejne dziecko zapłacimy 5 zł).

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę